دایره خدمات بیمه سلامت باید گسترده‌تر و برای جلب رضایت مردم باشد
دایره خدمات بیمه سلامت باید گسترده‌تر و برای جلب رضایت مردم باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: دایره خدمات بیمه سلامت  باید گسترده تر و با کیفیت مطلوب و با هدف جلب رضایت مردم بویژه دهک های پایین جامعه باشد. به گزارش تایسیزنیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با مدیران و کارکنان بیمه سلامت در استان با […]

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: دایره خدمات بیمه سلامت  باید گسترده تر و با کیفیت مطلوب و با هدف جلب رضایت مردم بویژه دهک های پایین جامعه باشد.

به گزارش تایسیزنیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با مدیران و کارکنان بیمه سلامت در استان با یادآوری شعار محوری بیمه سلامت همگانی گامی به سوی تحقق عدالت اجتماعی، اظهار کرد: سازمان بیمه سلامت اگر به شعارهای روزهای هفته ملی بیمه سلامت خوب عمل شاهد وضعیت مطلوبی از این سازمان خواهیم بود.

وی افزود: دین اسلام اهمیت ویژه ای برای سلامت جسم و روان قائل است و در کنار توصیه به رعایت بهداشت به درمان نیز تاکید دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به پیشرفت های تکنولوژی و ظهور شیوه های درمانی جدید و افزایش هزینه های سلامت، گفت: وابستگی دسترسی افراد به خدمات سلامت به تمکن مالی در تناقض با عدالت است و بیمه سلامت می تواند هزینه ها را کاهش دهد.
امام جمعه تبریز با تاکید بر سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت تصریح کرد: بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تامین سلامت، امنیت و آرامش لازم در خانواده ها باید با هزینه کم باشد.
حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به اصل پیشگیری بهتر از درمان، گفت: اگر پیشگیری در مناطق شهری و روستایی بدرستی آموزش داده شود باعث مدیریت هزینه ها و جلوگیری از هدررفت منابع خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش قیمت دارو در اثر تحریم ها و حذف یارانه ارزی، ادامه داد: مردم نباید در تامین داروی بیماران با مشکل مالی یا کم یابی دارو مواجه شوند و مسئولین باید با نظارت دقیق مردم را از این مشکلات صیانت بکنند.
آل هاشم اضافه کرد: بیمه سلامت باید بیشتر تلاش خود را در جهت نظارت بر اجرای نظام ارجاع، اعتباربخشی، برخورد با نسخه‌نویسی‌های بی حد و حساب و ارتباطات ناسالم با خدمات‌دهندگان فعال در برخی آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی‌ها و مراکز ام آر آی و سی تی اسکن بکار بگیرد یا متخصصانی را بگمارند تا مانع از انجام عمل‌های جراحی بدون دلیل شوند، چرا که این موارد موجب نشتی منابع می‌شود.