درمانگاه پلی تکنیک تأمین اجتماعی شهرستان بناب کلنگ زنی شد.
درمانگاه پلی تکنیک تأمین اجتماعی شهرستان بناب کلنگ زنی شد.

با حضور دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور، مهدی عیسی زاده رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، فرماندار، نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل و مسئولین شهرستان، درمانگاه مجهز پلی تکنیک تأمین اجتماعی بناب کلنگ زنی شد. ساختمان پلی کلینیک تأمین اجتماعی شهرستان بناب با […]

با حضور دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور، مهدی عیسی زاده رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، فرماندار، نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل و مسئولین شهرستان، درمانگاه مجهز پلی تکنیک تأمین اجتماعی بناب کلنگ زنی شد.

ساختمان پلی کلینیک تأمین اجتماعی شهرستان بناب با زیربنای ۲ هزار مترمربع درمدت دو سال تکمیل و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور در آیین کلنگ زنی این پروژه طی سخنانی اظهار کرد: قبل از انقلاب حدود ۲۰ درصد ازجمعیت ۳۵ میلیون نفری کشور تحت پوشش بیمه های اجتماعی بودند در حالی که امروز در سایه تلاش همه جانبه این نظام بالای ۷۳ درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه های اجتماعی هستند.

دکتر میرهاشم موسوی جذب نیروهای متخصص پزشکی را لازمه توسعه در بخش درمان درمانگاه ها دانست و تصریح کرد: درمان برای مردم اولویت است و از این بابت در خصوص تجهیز کردن درمانگاه ها مشکلی نداریم.

وی اظهار امیدواری کرد پروژه درمانگاه پلی تکنیک تأمین اجتماعی بناب که امروز کلنگ زنی شد، حداکثر ظرف دو سال تکمیل و تحویل مردم بناب شود.

این گزارش حاکی است، نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: درمانگاه تأمین اجتماعی بناب روزانه ۶۰۰ الی ۷۰۰ نفر مراجعه کننده دارد و این نشان دهنده نیاز مبرم مردم جهت بهره مندی از حمایت و تأمین منابع مورد نیاز از سوی تأمین اجتماعی است و در همین راستا شهرستان بناب آماده واگذاری و اهدای زمین رایگان به منظور احداث بیمارستان برای مراجعه کنندگان است.

حجت الاسلام محمد باقری بنابی با انتقاد از عدم پرداخت مطالبات بیمارستان ها اذعان کرد: این مشکل در کل بیمارستان های کشور مطرح است به گونه ای که تأمین اجتماعی هم اکنون برای بیمارستان های آذربایجان شرقی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان و برای بیمارستان های شهرستان بناب ۴۰ میلیارد تومان بدهی دارد.

بر پایه این گزارش، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با اشاره به موقعیت خاص جغرافیایی شهرستان بناب گفت: جمعیت کارگری در شهرستان بناب متمرکز است و باید برای حل مشکلات آنها قدم های لازم را برداشت.

دکتر مهدی عیسی زاده با انتقاد از عدم اجرای صحیح آمایش در کشور خاطرنشان کرد: در آمایش اشتباهاتی شده که باید آمایش مورد بازنگری اساسی قرار گیرد.

وی در ادامه شاخص های موجود برای بناب را پیش نیازی برای ارائه خدمات تأمین اجتماعی مناسب برای شهرستان بناب خواند و افزود: آنگونه که باید خدمات دهی مناسب برای این ظرفیت عظیم نیروی کارگری و ظرفیت ترانزیتی شهرستان پیش بینی نشده و نیاز به بازبینی مجدد دارد.