دریاچه ارومیه به هیچ عنوان امنیتی نیست
دریاچه ارومیه به هیچ عنوان امنیتی نیست

فرمانده سپاه عاشورا مطرح کرد: دریاچه ارومیه به هیچ عنوان امنیتی نیست فرمانده سپاه عاشورا گفت: دریاچه ارومیه به هیچ عنوان امنیتی نیست بلکه موضوع خشک شدن این دریاچه اجتماعی و زیست محیطی و مدیریتی است. به گزارش تایسیز نیوز، اصغر عباسقلی‌زاده ظهر روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص برگزاری کنگره […]

فرمانده سپاه عاشورا مطرح کرد:

دریاچه ارومیه به هیچ عنوان امنیتی نیست

دریاچه ارومیه به هیچ عنوان امنیتی نیست

فرمانده سپاه عاشورا گفت: دریاچه ارومیه به هیچ عنوان امنیتی نیست بلکه موضوع خشک شدن این دریاچه اجتماعی و زیست محیطی و مدیریتی است.

به گزارش تایسیز نیوز، اصغر عباسقلی‌زاده ظهر روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص برگزاری کنگره ملی ۱٠ هزار شهید استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: بنابر ابلاغیه‌های وزارت کشور و ریاست جمهوری برای سپاه و نیروهای مسلح، این کنگره هر پنج سال در یکی از استان‌ها به اجرا درمی‌آید. 

وی با اشاره که امسال هم اجرای کنگره بر عهده آذربایجان‌شرقی است، افزود: این کنگره برای ۱٠ هزار نفر شهید از جمله شهدای دوران انقلاب و دفاع مقدس، بخش امنیت و سلامت، مدافعین حرم در نظر گرفته شده که امید است بتوانیم در حد و شان شهدا و با مشارکت تمامی اقشار جامعه، بدون هیچگونه استثنایی این امر را به ثمر برسانیم.

عباسقلی‌زاده با تاکید بر اینکه انقلاب بر پایه اصل ولایت و پشتیبانی مردم شجاع، ولایت‌مدار و شهید پرور به عزت و احترام و امنیت دست پیدا کرده است ادامه داد: از تمامی اقشار جامعه انتظار می‌رود تا در این زمینه نقش‌آفرینی کرده و در این فرصتی که برای استان آذربایجان‌شرقی اختصاص یافته تا میزبان شهدا باشد کنگره‌ای در شان این عزیزان برگزار شود. 

فرمانده سپاه عاشورا افزود: ستاد کنگره، متشکل از ۲۲ کمیته فعالیت‌ها را آغاز کرده و اکثر مسئولین حاضر در این زمینه مدیران و روسای کل ادارات و سازمان‌ها هستند که در سر راس آن کمیته نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان آذربایجان‌شرقی انتخاب شده است. 

وی با انتقاد از دولت قبلی در خصوص ایجاد مشکلات اقتصادی و معیشتی کنونی کشور ادامه داد: قبل از دولت سیزدهم در خصوص سیاست خارجی چشم و امیدمان فقط به اروپا و مذاکرات بود به گونه‌ای که به مسایل حاشیه‌ای همچون برجام و سند ۲۰۳۰ توجه ویژه‌ای صورت گرفته بود اما درنهایت برای همه مردم و کارشناسان مشخص شد که دل بستن به بیگانگان دوای هیچ دردی نمی‌باشد. 

فرمانده سپاه عاشورا ضمن تاسف اظهار کرد: بدهی‌هایی که از زمان دولت قبلی برای دولت کنونی برجای مانده است از جمله مشکلاتی است که امید است با چاره‌اندیشی‌هایی به این مشکلات پایان داده شود.

عباسقلی‌زاده در خصوص اقدامات دولت سیزدهم در جهت بهبود بخشیدن به شرایط حاکم خاطرنشان کرد: توسعه ارتباط با کشورهای همسایه و علی‌الخصوص کشورهای قاره‌های مختلف از جمله اقدامات دولت سیزدهم برای رفع مشکلات حاکم بر جامعه بود که از جمله آنها می‌توان به حضور در سازمان شانگهای و بهره‌مندی از مزیت‌های مهم اقتصادی، تجاری و بازرگانی کشورهای عضو این سازمان اشاره کرد. 

وی در خصوص نقش اصحاب رسانه در جهت بهبود شرایط اقتصادی و سیاسی و اجتماعی کشور، گفت: برگزاری میزهای خدمت شرایطی را برای اصحاب رسانه برقرار می‌کند که با موشکافی خاص خود می‌توانند عمده مشکلات مدیریتی را کنکاش کرده و با اقدام به اصلاح روش و شیوه‌های نادرست وارد عرصه شوند.

او با اشاره به فرموده و تاکید ۱۶ ساله رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد، تولید، رفع موانع و لازمه همت عمومی برای رفع مشکلات ادامه داد: سپاه حافظ دستاوردهای انقلاب در همه عرصه‌های نظامی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، خدمات اجتماعی، سلامت و غیره است.

فرمانده سپاه عاشورا، عامل مشکلات کنونی کشور در حوزه‌های معیشتی، انرژی و مسایل محیط زیستی را اعمال تحریم‌ها علیه ایران دانست و افزود: انواع تحریم‌های ظالمانه و بی‌سابقه علیه جمهوری اسلامی نشان از کینه‌توزی‌های دشمنان علیه ملت ایران بوده و رسالت اصلی رسانه در این شرایط امیدآفرینی و زمینه‌سازی برای خدمت بیشتر مسئولان و مدیران در رده‌های مختلف است.

وی یکی از مطالبات مهم و حق به جانب مردم آذربایجان را وضعیت نگران‌کننده دریاچه ارومیه دانست و افزود: این موضوع به هیچ عنوان امنیتی نبوده و مربوط به حوزه‌های اجتماعی، زیست محیطی و مدیریتی است.

او همچنین گفت: دلیل خشک شدن دریاچه ارومیه سابقه تاریخی ۱۵ ساله را داراست چراکه کمبود بارندگی‌ها، ایجاد سد، شرایط اقلیمی و معطل ماندن طرح‌های مربوط به احیا از جمله عوامل موثر در این زمینه است.