دستگیری اعضای باند آشوب و اغتشاش در رشت
دستگیری اعضای باند آشوب و اغتشاش در رشت

دستگیری اعضای باند آشوب و اغتشاش در رشت اداره کل اطلاعات گیلان از دستگیری ۱۲ نفر از اعضای یک باند آشوب و اغتشاش در این استان خبر داد. به گزارش تایسیز آذربایجان، روابط عمومی اداره کل اطلاعات گیلان طی اطلاعیه‌ای از بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی اغتشاشگر خبر داد و اعلام کرد: ارتباط مداوم و […]

دستگیری اعضای باند آشوب و اغتشاش در رشت

دستگیری اعضای باند آشوب و اغتشاش در رشت

اداره کل اطلاعات گیلان از دستگیری ۱۲ نفر از اعضای یک باند آشوب و اغتشاش در این استان خبر داد.

به گزارش تایسیز آذربایجان، روابط عمومی اداره کل اطلاعات گیلان طی اطلاعیه‌ای از بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی اغتشاشگر خبر داد و اعلام کرد: ارتباط مداوم و همکاری با شبکه تروریستی – صهیونیستی موسوم به اینترنشنال بخشی از فعالیت‌های ضدملی این گروه می‌باشد.

در این اطلاعیه آمده است:

یک تیم مرتبط با عناصر بیگانه که در حال برنامه‌ریزی و اقدام برای دامن زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته بود توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان گیلان شناسایی و کلیه اعضای آن بازداشت شدند.

این تیم تشکیلاتی ۱۲ نفره که سابقه فعالیت‌های ضد امنیتی متعددی در اغتشاشات سال گذشته را نیز دارا می‌باشد، با شناسایی و گرد آوردن دیگر افراد سابقه دار در آن وقایع و فریب تعدادی از جوانان و متشکل نمودن آنها، در حال فراهم آوردن مقدمات اغتشاش و ناامنی در سطح استان گیلان و برخی شهرستان‌های استان کردستان بود که تمامی اعضای آن روز چهارشنبه ۲۵ مردادماه دستگیر شدند.

دو نفر از سرکردگان این تیم تشکیلاتی در دوره‌های براندازی نرم که توسط سرویس‌های اطلاعاتی دشمن در خارج از کشور برگزار شده‌اند آموزش دیده و پس از مراجعت به کشور، ضمن حفظ ارتباط با برگزارکنندگان شناخته شده دوره‌ها، مبالغ قابل توجهی پول از آنها دریافت کرده‌اند از نکات قابل تأمل آن است که پول‌های دریافتی از مبادی پیش گفته در پوشش کمک به خانواده آسیب دیدگان وقایع سال گذشته بوده اما در عمل جز درصد اندکی، آن هم برای رعایت پوشش، محل هزینه مابقی وجوه دریافتی وضعیت نامشخصی دارد که در دست بررسی است.

از دیگر فعالیت‌های ضد ملی این گروه ارتباط مداوم و همکاری با شبکه تروریستی صهیونیستی موسوم به اینترنشنال است. اعضای گروه با فراخوان تعدادی از مرتبطین خود در زمان‌ها و مکان‌های مشخص و انجام رفتارهای هنجارشکن، از آن صحنه‌ها فیلمبرداری کرده و تصاویر تهیه شده را به رسانه‌های معاند ارسال می‌کردند، علاوه بر آن به طور سازمان دهی شده با خانواده‌های افراد متوفی در مقطع اغتشاشات پاییز گذشته (اعم از مرتبط یا غیر مرتبط با آن وقایع) ارتباط برقرار کرده و آنها را به اغتشاشات و انجام اقدامات اعتراضی در سالگرد درگذشتگان تحریک می‌کردند.

کلیه اقدامات ضد امنیتی این تیم مستندسازی و به استحضار مرجع محترم قضائی رسیده است.