دستگیری مامور قلّابی و سارقان زورگیر در تبریز
دستگیری مامور قلّابی و سارقان زورگیر در تبریز

پلیس آذربایجان‌شرقی خبر داد؛ دستگیری مامور قلّابی و سارقان زورگیر در تبریز فرمانده انتظامی تبریز از دستگیری فردی که خود را مامور پلیس آگاهی معرفی و از شهروندان اخاذی می‌کرد خبر داد. به گزارش تایسیز نیوز، سرهنگ رمضان اللهوردیان افزود: برابر گزارش رسیده از مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اختلاف حساب شخصی که خود […]

پلیس آذربایجان‌شرقی خبر داد؛

دستگیری مامور قلّابی و سارقان زورگیر در تبریز

دستگیری مامور قلّابی و سارقان زورگیر در تبریز

فرمانده انتظامی تبریز از دستگیری فردی که خود را مامور پلیس آگاهی معرفی و از شهروندان اخاذی می‌کرد خبر داد.

به گزارش تایسیز نیوز، سرهنگ رمضان اللهوردیان افزود: برابر گزارش رسیده از مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اختلاف حساب شخصی که خود را مامور پلیس آگاهی معرفی می‌کرد و با فردی دیگر، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری ۱۹ اندیشه قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با حضور در محل مغازه شاکی و تحقیقات لازم متهم را شناسایی و در محل دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز اعلام کرد: متهم در بازجویی‌های فنی به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد و مقداری طلا و یک عدد شوکر، اسپری و چاقو از وی کشف شد.

سرهنگ اللهوردیان ادامه داد: همچنین در بررسی‌ها مشخص شد متهم ۱۰ فقره سابقه سرقت با یک دستگاه خودروی سواری داشته است.

وی اضافه کرد: متهم پس از تکمیل تحقیقات با معرفی به مرجع قضائی روانه زندان شد.

این مسئول انتظامی به شهروندان توصیه کرد: در صورت مشاهده چنین مواردی، به معرفی فرد به عنوان پلیس قانع نشوند و برای پیشگیری از سوء استفاده از نام پلیس با ۱۱۰ تماس داشته باشند.

همچنین رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی خبر داد: ۲ سارق موتورسوار زورگیر که با تهدید سلاح سرد و یا قاپ‌زنی، اقدام به سرقت وجوه نقد و گوشی‌های همراه گران‌قیمت از شهروندان می‌کردند دستگیر شدند.

سرهنگ محمد تقی سلطانی افزود: در پی وصول گزارش وقوع سرقت و زورگیری با موتورسیکلت در برخی مناطق شهر تبریز، به لحاظ حساسیت موضوع کشف به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: کارآگاهان با تعقیب و مراقبت شبانه‌روزی موفق شدند هویت و محل اختفا ۲ نفر از سارقان را شناسایی کنند و در اقدام عملیاتی به صورت ضربتی آنها را دستگیر و به مقر پلیس آگاهی منتقل کردند.

سرهنگ سلطانی افزود: دستگیرشدگان که از متهمان سابقه‌دار هستند، در تحقیقات صورت گرفته به پنج فقره سرقت با شیوه و شگرد زورگیری با سلاح سرد و قاپ زنی اعتراف کردند و اموال و گوشی‌های مسروقه به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به مال‌باختگان تحویل داده شد.