دستگیری کلاهبردار مسافرنما در تبریز
دستگیری کلاهبردار مسافرنما در تبریز

💢 دستگیری کلاهبردار مسافرنما در تبریز ابراهیم محمودی، رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی:در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری توسط فردی مسافرنما، بررسی موضوع به منظور کشف و پیشگیری کلاهبرداری‌های دیگر از سوی متهم در دستور کار اداره مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت. ▫️متهم به عنوان مسافر سوار خودروی تاکسی شده […]

💢 دستگیری کلاهبردار مسافرنما در تبریز

ابراهیم محمودی، رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی:در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری توسط فردی مسافرنما، بررسی موضوع به منظور کشف و پیشگیری کلاهبرداری‌های دیگر از سوی متهم در دستور کار اداره مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

▫️متهم به عنوان مسافر سوار خودروی تاکسی شده و در طول مسیر با ایجاد رابطه دوستی و جلب اعتماد رانندگان ادعا می‌کرد که قرار است وجهی برای ایشان واریز شود ولی کارت بانکی خود را همراه ندارد، کارت بانکی شاکی را به همراه رمز آن گرفته و به بهانه برداشت وجه خود، از کارت رانندگان برداشت می‌کرد.

▫️با تلاش‌های شبانه‌روزی کارآگاهان و با انجام اقدامات اطلاعاتی و تخصصی متهم شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر و به مقر پلیس آگاهی دلالت شد.

▫️در تحقیقات انجام شده متهم به ۵ فقره کلاهبرداری با شیوه و شگرد فوق معترف که ارزش مالی پرونده‌های مکشوفه بیش از یک میلیارد ریال  است.

▫️جهت پیشگیری از وقوع کلاهبرداری از ارائه کارت‌های بانکی خود به صورت امانی به افراد ناشناس خودداری کنند.