دنیا به هفت هزار سال هنر همزیستی در میان صخره‌های سخت «کندوان» سر تعظیم فرود آورد
دنیا به هفت هزار سال هنر همزیستی در میان صخره‌های سخت «کندوان» سر تعظیم فرود آورد

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری با انتشار توئیتی نوشت: دنیا به هفت هزار سال سخت‌کوشی و هنر همزیستی در میان صخره‌های سخت (کندوان)، سر تعظیم فرود آورد. به گزارش تایسیزنیوز، سیدعزت الله ضرغامی در این توئیت با اشاره به ثبت روستای کندوان استان آذربایجان‌شرقی به عنوان نخستین روستای ایران در فهرست بهترین دهکده‌های جهانی گردشگری، […]

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری با انتشار توئیتی نوشت: دنیا به هفت هزار سال سخت‌کوشی و هنر همزیستی در میان صخره‌های سخت (کندوان)، سر تعظیم فرود آورد.

به گزارش تایسیزنیوز، سیدعزت الله ضرغامی در این توئیت با اشاره به ثبت روستای کندوان استان آذربایجان‌شرقی به عنوان نخستین روستای ایران در فهرست بهترین دهکده‌های جهانی گردشگری، افزود: ثبت‌جهانی روستای ‎کندوان در فهرست دهکده‌های گردشگری جهانی برای اولین بار را به مردم شریف آذربایجان شرقی تبریک می‌گویم.

وی اظهار کرد: تلاش ما برای ثبت هشت روستای پیشنهادی دیگر، ادامه دارد.

در پی ارائه پرونده هشت روستا به سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در بیست‌وپنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در تاشکند پایتخت کشور ازبکستان، روستای کندوان استان آذربایجان‌شرقی به عنوان نخستین روستای ایران در فهرست بهترین دهکده‌های جهانی گردشگری ثبت شد.