دوری از شعارزدگی و تئوری‌پردازی رمز موفقیت دستگاه قضائی است
 دوری از شعارزدگی و تئوری‌پردازی رمز موفقیت دستگاه قضائی است

امام جمعه تبریز:  دوری از شعارزدگی و تئوری‌پردازی رمز موفقیت دستگاه قضائی است نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: دوری از شعارزدگی، تئوری‌پردازی و حرکت در مسیر رفع مسایل کلان قضائی رمز موفقیت دستگاه عدلیه است. به گزارش تایسیز نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت شهادت دکتر بهشتی و روز قوه […]

امام جمعه تبریز:

 دوری از شعارزدگی و تئوری‌پردازی رمز موفقیت دستگاه قضائی است

 دوری از شعارزدگی و تئوری‌پردازی رمز موفقیت دستگاه قضائی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: دوری از شعارزدگی، تئوری‌پردازی و حرکت در مسیر رفع مسایل کلان قضائی رمز موفقیت دستگاه عدلیه است.

به گزارش تایسیز نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت شهادت دکتر بهشتی و روز قوه قضائیه در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز، یکی از مفاد مهم سند تحولی دستگاه قضائی را توجه به عمل‌گرایی و دور از هر گونه شعار و سخنرانی‌ها دانست و افزود: در این سند برنامه‌های راهبردی برای توسعه عدالت در کشور تدوین شده است که عمل به آنها می‌تواند مسیر ترقی دستگاه قضائی را به دنبال داشته باشد.

وی تهیه ۱۷۰ راهکار و ۴۰ اقدام عملی در سند تحولی قوه قضائیه را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: با عمل به این دستورالعمل‌ها می‌توان فاصله بین اهداف و وضع کنونی این دستگاه مهم و تاثیرگذار در توسعه و پیشرفت کشور را کوتاه‌تر کرد.

آل‌هاشم دستگاه قضائی را مامن و پناهگاه برای هر گونه تظلم‌خواهی دانست و ادامه داد: این دستگاه علاوه بر رسیدگی به دعوای افراد، محل اصلی احیای آزادی‌های مشروع، احیای حقوق عامه و نظارت بر حسن اجرای همه قوانین و اصلاح مجرمان را بر عهده دارد.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی باید دستگاه قضائی عدالت‌محور داشته باشد، یادآور شد: در حال حاضر مردم تنها تلقی رفع اختلاف از سوی قوه قضائیه را دارند و در این زمینه حجابی بین کارکردهای مهم و اصلی این قوه در بین افکار عمومی ایجاد شده است که باید این حجاب برداشته شود.

امام جمعه تبریز هفته قوه قضائیه را فرصتی مغتنم و مهم برای ترویج مکتب شهید بهشتی دانست و ادامه داد: الگو قرار دادن تفکر و اندیشه‌های آن فقیه شهید که برگرفته از اسلام ناب محمدی (ص) و عدالت علوی است، باید همواره در سرلوحه فعالیت‌های کارکنان دادگستری‌ها قرار بگیرد.

وی شهید بهشتی را از شاگردان برجسته مکتب امام راحل معرفی کرد که همچون شهید مطهری مبلغ واقعی اسلام اصیل بود.

آل‌هاشم گفت: شهید بهشتی مصداق بارز ارزش‌های مستتر در مکتب اسلام و امام خمینی (ره) بود که با توجه به شرایط کنونی جامعه باید همه مدیران و مسئولان حاکمیت اسلامی به شدت مراقبت نوع رفتار و گفتار خود باشند تا مبادا انحرافی در اصول و آرمان‌های انقلاب و مکتب امام راحل ایجاد شود.

وی اظهار کرد: مدیران کشور و استان باید نوع مردم‌داری، دین‌مداری و عشق به مردم را از شهید بهشتی آموخته و مدیریت‌های تحقیقی و کارگشا را در دستگاه‌های متبوع خود عملی کنند.

در این مراسم مدیران و روسای دستگاه‌های مختلف اجرایی و کارکنان دادگستری آذربایجان‌شرقی مزار شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس را گلباران و غبارروبی کردند.