روش‌های سنتی و اشتباه در سیستم آموزش و پرورش حذف شود
روش‌های سنتی و اشتباه در سیستم آموزش و پرورش حذف شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: روش‌های سنتی و اشتباه در سیستم آموزش و پرورش و در مدارس باید حذف شود. به گزارش تایسیزنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان دخترانه خدیجه کبری تبریز، اظهار داشت: مدارس زمینه‌ساز پرورش دانشمندان و فرهیختگان آینده است. وی عزت نفس بالا، […]

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: روش‌های سنتی و اشتباه در سیستم آموزش و پرورش و در مدارس باید حذف شود.

به گزارش تایسیزنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در هنرستان دخترانه خدیجه کبری تبریز، اظهار داشت: مدارس زمینه‌ساز پرورش دانشمندان و فرهیختگان آینده است.

وی عزت نفس بالا، خلاقیت، مبتکر بودن، زندگی شاد و بدون آلایش‌های مادی را از ویژگی‌های برجسته دانش‌آموز و مدارس شاد بیان کرد.

آل‌هاشم سپس ادامه داد: باید توجه داشت که جامعه‌ای خلاق و پویا است که در آن مدارس با نشاط و شاداب ایجاد شود که در این صورت از چنین مدارسی افراد مفید و خدمتگذار به آینده کشور تحویل داده می‌شود.

وی، خواستار از میان برداشته شدن دیوار بین اولیای مدرسه و دانش‌آموزان شد و گفت: پرهیز از روش‌های سنتی و غلط گذشته باید در مدارس مورد توجه جدی قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: مسئولان آموزش و پرورش، معلمان مدارس و متولیان امور فرهنگی برای اقدامات خلاقانه با هدف ایجاد محیط سالم و بانشاط اهتمام داشته باشند.

وی همچنین افزود: چنانچه مدارس ما دارای ویژگی‌های انسان‌ساز باشند، دانش‌آموزان امروز با آگاهی به دانشگاه‌ها راه یافته و پس از آن نیز با درک درست از واقعیات جامعه، زندگی مستقل خود را شروع می‌کنند.

آل‌هاشم ادامه داد: دانش آموزش شاداب و با طراوت به احتمال بسیار زیاد دارای محبوبیت در بین سایرین دانش‌آموزان بوده و در بزرگسالی نیز برای جامعه خود مفید واقع شده و مایه سربلندی و عزت کشور می‌شود.