روکش آسفالت ۲۰۰ کیلومتر از آزادراه تبریز – زنجان تا پایان سال به اتمام می‌رسد
روکش آسفالت ۲۰۰ کیلومتر از آزادراه تبریز – زنجان تا پایان سال به اتمام می‌رسد

روکش آسفالت ۲۰۰ کیلومتر از آزادراه تبریز – زنجان تا پایان سال به اتمام می‌رسد تایسیز نیوز- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با تحویل آزادراه تبریز – زنجان به سازمان راهداری، عملیات روکش آسفالت این آزادراه آغاز شد و تا پایان سال جاری روکش آسفال ۲۰۰ کیلومتر به اتمام می‌رسد. «اورجعلی […]

روکش آسفالت ۲۰۰ کیلومتر از آزادراه تبریز – زنجان تا پایان سال به اتمام می‌رسد

روکش آسفالت ۲۰۰ کیلومتر از آزادراه تبریز - زنجان تا پایان سال به اتمام می‌رسد

تایسیز نیوز- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با تحویل آزادراه تبریز – زنجان به سازمان راهداری، عملیات روکش آسفالت این آزادراه آغاز شد و تا پایان سال جاری روکش آسفال ۲۰۰ کیلومتر به اتمام می‌رسد.

«اورجعلی علیزاده» مرمت و بهسازی آسفالت آزادراه تبریز – زنجان را از مطالبات مهم ترددکنندگان این آزادراه اعلام کرد و افزود: تا کنون عملیات روکش آسفالت ۷.۵ کیلومتر از طول این مسیر برای افزایش ایمنی ترددکنندگان اجرا شده است.

وی اظهار کرد: آزادراه تبریز – زنجان از سال ۱۳۸۶ زیربار ترافیک رفته است، افزود: در طول این مدت سرمایه گذار و بهره بردار این آزادراه به تعهدات خود مبنی بر رفع نواقص و مرمت آسفالت عمل نکرده بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه در زمان کنونی چندین پیمانکار در قطعات مختلف این آزادراه در حال آسفالت ریزی هستند، گفت: تا پایان سال ۱۴۰۵، ۶ خط رفت و برگشت ۲۰۰ کیلومتر از این آزادراه آسفالت ریزی می شود.

علیزاده، ادامه داد: در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به استان مقرر شد تا علاوه بر سه هزار میلیارد ریال برای بهسازی این آزادراه، ۱۱ هزار میلیارد ریال نیز برای آسفالت ریزی ۵۳ کیلومتر از آن تخصیص یابد.

آزادراه تبریز – زنجان ۲۸۰ کیلومتر طول دارد که ۲۰۰ کیلومتر از آن در حوزه استحفاظی آذربایجان شرقی و ۸۰ کیلومتر در حوزه استان زنجان قرار گرفته است.

با وجود گذشت ۱۷ سال از زمان بهره برداری از این آزادراه، عملیات روکش آسفالت از سوی بهره بردار (بانک ملی) در آن انجام نشده بود که امسال با واگذاری آزادراه تبریز – زنجان به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، عملیات روکش آسفالت این آزادراه آغاز شده است.

آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.