ساخت تصفیه خانه فاضلاب آذرشهر با اعتبارات سفر رئیس جمهور سرعت گرفت
ساخت تصفیه خانه فاضلاب آذرشهر با اعتبارات سفر رئیس جمهور سرعت گرفت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: با تخصیص اعتبارات جدید از محل مصوبات سفر رئیس جمهور، عملیات اجرایی طرح ساخت تصفیه خانه آذرشهر سرعت گرفت. به گزارش تایسیزنیوز، محمد خانی اظهار کرد: به منظور حفاظت از محیط زیست، سلامت و بهداشت عمومی و کاهش آلودگی آب های سطحی و زیر زمینی، این شرکت […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: با تخصیص اعتبارات جدید از محل مصوبات سفر رئیس جمهور، عملیات اجرایی طرح ساخت تصفیه خانه آذرشهر سرعت گرفت.

به گزارش تایسیزنیوز، محمد خانی اظهار کرد: به منظور حفاظت از محیط زیست، سلامت و بهداشت عمومی و کاهش آلودگی آب های سطحی و زیر زمینی، این شرکت نسبت به انجام مطالعات و برنامه ریزی برای اجرای طرح جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در شهرهای استان اقدام کرده است.

وی ادامه داد: بر این اساس برای دفع بهداشتی فاضلاب آذرشهر، عملیات ساخت تصفیه خانه فاضلاب این شهر در زمینی به مساحت ۳ هکتار در برنامه شرکت قرار گرفت که بر اساس آن تصفیه خانه ای در یک مدول و با سه خط جریان و زیر پوشش قرار دادن جمعیت ۷۲ هزار نفر طراحی شد که در مرحله اول اجرایی ۲ خط از سه خط و با ظرفیت تصفیه حدود هشت هزار و یکصد مترمکعب در روز در دست اقدام است.
خانی افزود: با پیگیری ها و انجام مذاکرات متعدد و تخصیص اعتبارات جدید از محل مصوبات سفر رئیس جمهور، عملیات اجرایی بخش ابنیه با انتخاب پیمانکار جدید از سر گرفته شد و اکنون عملیات ساختمانی تصفیه خانه با سرعت در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود در صورت تصویب و تخصیص اعتبارات مورد نیاز، این تصفیه خانه اواخر سال ۱۴۰۳ تکمیل و وارد مدار بهره برداری شود.

آبرسانی به ۲۴۰ روستای اذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی همچنین با اشاره وضعیت آبی سال جاری استان گفت: به رغم وجود مشکلات فراوان، این استان در زمینه‌ آبرسانی روستایی، رتبه نخست کشوری را دارد و سال گذشته و با حمایت وزارت نیرو، بیش از ۲۴۰ روستا در استان آبرسانی شد.

خانی به وضعیت آبی روستاهای تبریز نیز اشاره کرد و افزود: از تعداد ۶۵ روستای شهرستان تبریز، ۵۰ روستا از وضع مناسب و پایدار آبی برخوردارند و برای ۶ روستا نیز که با کمبود آب مواجه هستند برنامه‌ریزی‌شده و امسال اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: برای ۹ روستای دیگر نیز که در وضعیت سربه‌سر قرار دارند برای امسال و سال آینده برنامه‌ریزی صورت گرفته تا مشکلاتشان رفع شود.

شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در قالب یک میلیون و ۸۱۰ هزار مشترک، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری در ۷۳ شهر استان را زیر پوشش شبکه آشامیدنی و بهداشتی قرار داده است.

مصرف سالانه آب در آذربایجان‌شرقی ۲.۸ میلیارد مترمکعب است.