سالانه ۵۰ هزار تن کاغذ در حوزه نشر کشور مصرف می‌شود
سالانه ۵۰ هزار تن کاغذ در حوزه نشر کشور مصرف می‌شود

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نیاز مصرفی کاغذ تحریر در کشور سالانه ۳۰۰ هزار تن است، گفت: ۵۰ هزار تن از این میزان در حوزه نشر مصرف می‌شود. به گزارش تایسیزنیوز، «یاسر احمدوند» با حضور در نمایشگاه کتاب و مطبوعات تبریز با اشاره به اینکه ۱۰۵ هزار تن از ۳۰۰ […]

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نیاز مصرفی کاغذ تحریر در کشور سالانه ۳۰۰ هزار تن است، گفت: ۵۰ هزار تن از این میزان در حوزه نشر مصرف می‌شود.

به گزارش تایسیزنیوز، «یاسر احمدوند» با حضور در نمایشگاه کتاب و مطبوعات تبریز با اشاره به اینکه ۱۰۵ هزار تن از ۳۰۰ هزار تن مصرف سالانه کاغذ تحریر در حوزه فرهنگ مصرف می‌شود، گفت: میزان مصرف سالانه مطبوعات ۱۰ هزار تن و کتاب های درسی ۴۵ هزار تن است.

وی با بیان اینکه تمام نیاز آموزش و پرورش در کشور تامین می‌شود، گفت: ۱۵ هزار تن از نیاز حوزه نشر هم از داخل تامین می‌شود.

احمدوند در خصوص نمایشگاه کتاب تبریز با اشاره به اینکه روش یکپارچه تجمیعی موضوعی برای نخستین بار در این نمایشگاه اجرا شده است، گفت: این شیوه دسترسی به آثار جدید و خرید برای مخاطب را تسهیل کرده است.

وی افزود: این شیوه امکان بهره‌مندی از آمار نمایشگاه را به ناشران و برگزارکنندگان و نگاه جامع به فعالان حوزه نشر می‌دهد و برای ارزیابی شرایط فرهنگی ارزشمند است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مجموع این دلایل باعث انتخاب این شیوه در نمایشگاه کتاب تبریز شد، اظهار امیدواری کرد: پیشگامی تبریز در این زمینه مایه برکت باشد.

وی اظهار کرد: این شیوه توسط کارشناسان بررسی و در نمایشگاه های بعدی نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقویت می شود.

یازدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های تبریز همزمان با هجدهمین نمایشگاه کتاب و نخستین نمایشگاه حجاب و عفاف تا ۲۱ آبان در محل نمایشگاه های بین المللی این شهر برپاست.