سامانه بارشی در نواحی شمالی و شرقی آذربایجان‌شرقی قوت می‌گیرد
سامانه بارشی در نواحی شمالی و شرقی آذربایجان‌شرقی قوت می‌گیرد

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: فعالیت سامانه بارشی در نواحی شمالی و شرقی استان به ویژه منطقه ارسباران تقویت می‌شود. به گزارش تایسیزنیوز، «محمد امیدفر» افزود: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، فعالیت این سامانه بارشی موجب ناپایداری جوی در ۲ روز آینده و افزایش ابر، رگبار باران و […]

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: فعالیت سامانه بارشی در نواحی شمالی و شرقی استان به ویژه منطقه ارسباران تقویت می‌شود.

به گزارش تایسیزنیوز، «محمد امیدفر» افزود: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، فعالیت این سامانه بارشی موجب ناپایداری جوی در ۲ روز آینده و افزایش ابر، رگبار باران و غرش آذرخش در این نواحی می شود.

وی اظهار کرد: در چنین وضعیتی، احتمال آبگرفتگی معابر، بارش تگرگ در نواحی مستعد و طغیان رودخانه های فصلی و مسیل ها و اختلال در تردد شهری دور از انتظار نیست.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: از روز دوشنبه به علت گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو در اغلب نواحی استان به ویژه نیمه شرقی جوی ناپایدار و بارندگی پیش بینی می شود.

امیدفر، خواستار لغو سفرهای غیرضروری، عدم اتراق در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها و پرهیز از صعود به مناطق مرتفع و کوهستانی و انجام فعالیت های کوهنوردی و انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد مهار آبگرفتگی معابر شد.

امیدفر، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته شهرهای سراب، بستان اباد و چاراویماق با دمای هفت درجه و شهرهای جلفا، خداآفرین، مرند، مراغه و بناب با دمای ۱۷ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در خنک ترین زمان به ۱۶ درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.