سامانه پرتودهی شتاب‌دهنده الکترونیکی CELV-8 در قزوین رونمایی شد
سامانه پرتودهی شتاب‌دهنده الکترونیکی CELV-8 در قزوین رونمایی شد

مراسم رونمایی از سامانه پرتودهی شتاب‌دهنده الکترونیکی CELV-8 در قزوین برگزار شد. به گزارش تایسیزنیوز، سید پژمان شیرمردی در مراسم رونمایی از نخستین سامانه پرتودهی شتابدهنده الکترونیکی CELV-8 مجتمع صنعتی پرتودهی که با حضور محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در مجتمع پرتودهی نوین قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مجتمع پرتو […]

مراسم رونمایی از سامانه پرتودهی شتاب‌دهنده الکترونیکی CELV-8 در قزوین برگزار شد.

به گزارش تایسیزنیوز، سید پژمان شیرمردی در مراسم رونمایی از نخستین سامانه پرتودهی شتابدهنده الکترونیکی CELV-8 مجتمع صنعتی پرتودهی که با حضور محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در مجتمع پرتودهی نوین قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مجتمع پرتو فرآیند نوین قزوین مجهز به دو شتاب دهنده است که با تلاش های شبانه روزی دانشمندان و نخبگان، نخستین شتابگر آن امروز به بهره برداری رسید.

وی افزود: این‌ مجتمع اولین سامانه پرتودهی با کاربری کشاورزی است که توانایی پرتودهی ۲۰۰ پوند در ساعت غلات کشاورزی را دارد.

مدیرعامل شرکت توسعه کار پرتو ایران تصریح کرد: در دنیا کمتر شتاب دهنده ای توانایی بازدهی ۸۰ درصدی را دارد که امروز با تلاش همگانی نخبگان و دانشمندان ایرانی برای نخستین باز در استان قزوین محقق شد.

این مسوول در پایان ضمن اشاره به اهداف صنعت شتابدهنده الکترونیکی CELV-8، گفت: لاستیک و تایرسازی، سیم و کابل، نوارهای پلیمری و محصولات قابل انقباض حرارتی از عمده اهداف متصور شده برای این صنعت است.