سردخانه یکهزار تنی در آذرشهر افتتاح شد
سردخانه یکهزار تنی در آذرشهر افتتاح شد

سردخانه یکهزار تنی در آذرشهر افتتاح شد تایسیز نیوز – یک واحد سردخانه و سورتینگ با هدف ارتقای ایمنی و امنیت غذایی جامعه و کمک به ایجاد اشتغال و درآمد، با ظرفیت یک‌هزار تن با حضور تراب محمدی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی و اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در بخش گوگان شهرستان […]

سردخانه یکهزار تنی در آذرشهر افتتاح شد

سردخانه یکهزار تنی در آذرشهر افتتاح شد

تایسیز نیوز – یک واحد سردخانه و سورتینگ با هدف ارتقای ایمنی و امنیت غذایی جامعه و کمک به ایجاد اشتغال و درآمد، با ظرفیت یک‌هزار تن با حضور تراب محمدی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی و اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در بخش گوگان شهرستان آذرشهر افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آذرشهر در مراسم افتتاح این سردخانه گفت: این شهرستان در فرآوری سیر فعالیت دارد و به تکمیل زنجیره و سورتینگ توجه زیادی شده است به طوریکه بیش از ۱۰۰ هزار تن محصول از استان های دیگر و شهرستان ها به این شهرستان وارد می شود.

حسن علیوند با بیان اینکه محصول سیر محصولی است که سودآور و دارای اشتغالزایی زیادی است، افزود: محصول سیر جز محصولاتی است که در طرح اصلاح الگوی کشت قرار دارد و در شهرستان آذرشهر نیز حدود ۲۰ هزار تن سیر در سال تولید می شود.

وی گفت: فاز اول شهرک سیر با همکاری بخش خصوصی در حال احداث است و فاز بعدی نیز از اراضی ملی احداث خواهد شد.

علیوند افزود: جهاد کشاورزی برای ایجاد سردخانه ها و تکمیل زنجیره محصول سیر آمادگی داشته و حمایت های لازم را انجام می دهد.

مدیر این سردخانه و سورتینگ نیز گفت: این واحد با ظرفیت یک هزار تن و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال بهره برداری شده است.

حسن عیوضی افزود: در صورت حمایت و افتتاح فاز دوم اشتغالزایی این واحد از ۲۰۰ نفر به ۵۰۰ نفر قابل افزایش است.