سرپیچی بانک‌ها از پرداخت وام‌ ازدواج و فرزندآوری
سرپیچی بانک‌ها از پرداخت وام‌ ازدواج و فرزندآوری

فرماندار بناب از عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت وام‌های ازدواج و فرزندآوری انتقاد کرد. به گزارش تایسیزنیوز، رضا لعلی فرماندار بناب در جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری بناب با اشاره به سخت‌گیری پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری توسط بانک‌ها اظهار کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران همواره برای پرداخت وام به اقشار ضعیف تاکید کرده […]

فرماندار بناب از عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت وام‌های ازدواج و فرزندآوری انتقاد کرد.

به گزارش تایسیزنیوز، رضا لعلی فرماندار بناب در جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری بناب با اشاره به سخت‌گیری پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری توسط بانک‌ها اظهار کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران همواره برای پرداخت وام به اقشار ضعیف تاکید کرده است و بانک‌ها نیز باید راه‌های پرداخت وام را تسهیل کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم عادی که برای دریافت وام ازدواج و یا فرزندآوری برای مبالغ ۱۰۰تا ۲۰۰میلیون تومان به بانک مراجعه می‌کنند با بروکراسی‌های اداری و سخت‌گیری مواجه می‌شوند اما در مقابل افرادی داریم که میلیاردها تومان از دولت تسهیلات گرفته‌اند و با وجود پایان یافتن مهلت باز پرداخت همچنان از تسویه بدهی خود اجتناب می‌کنند.

لعلی با بیان اینکه بانک‌ها نباید برای پرداخت وام چند ضامن کارمند مطالبه کنند، گفت: این تعداد کارمند قطعا در هیچ شهرستانی وجود ندارد و از طرف دیگر سختگیری‌ها برای کارمندان باعث شده تا آنها از ضامن شدن برای دیگران خودداری کنند. 

فرماندار شهرستان بناب در ادامه همکاری و تعامل بانک‌ها با ادارات در راستای پرداخت وام‌های مشاغل خانگی را خواستار شد.

وی خاطرنشان کرد: جای تعجب است با وجود اینکه اعتبارات برای ادارات در راستای پرداخت وام مشاغل خانگی اعلام شده است اما برخی بانک‌ها هنوز از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.