سقوط جت نیروی دریایی آمریکا با ۳ کشته
سقوط جت نیروی دریایی آمریکا با ۳ کشته

سقوط جت نیروی دریایی آمریکا با ۳ کشته نیروی دریایی آمریکا روز یکشنبه از سقوط یک فروند هواپیمای خود در جزیره‌ای در اقیانوس آرام  و مرگ سه خدمه آن خبر داد. نیروی دریایی آمریکا از سقوط یک هواپیمای خود حین ماموریت آموزشی در جزیره‌ای در اقیانوس آرام و مرگ سه خدمه آن خبر داد. به […]

سقوط جت نیروی دریایی آمریکا با ۳ کشته

سقوط جت نیروی دریایی آمریکا با 3 کشته

نیروی دریایی آمریکا روز یکشنبه از سقوط یک فروند هواپیمای خود در جزیره‌ای در اقیانوس آرام  و مرگ سه خدمه آن خبر داد.

نیروی دریایی آمریکا از سقوط یک هواپیمای خود حین ماموریت آموزشی در جزیره‌ای در اقیانوس آرام و مرگ سه خدمه آن خبر داد.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل ازفارس، به نوشته وبگاه «استرایپس» در جریان این سانحه که چهارشنبه گذشته رخ داد یک فروند هواپیمای نیروی دریایی آمریکا با سه سرنشین حین تمرین در جزیره «سن کلمنته» در اقیانوس آرام کشته شدند.

بر اساس این بیانیه منتشر شده در باره این سانحه نوع این هواپیما «لیر جت» بود و پرواز آن به عنوان بخشی از پروازهای با دقت برنامه ریزی شده مربوط به آمادگی ناوگان نیروی دریایی، در یک منطقه نظامی بود.

چندی قبل نیز یک فروند هواپیمای آموزشی «توربوپراپ تی-۶بی تکسان» نیروی دریایی آمریکا در «آلاباما» در منطقه‌ای خالی از سکنه سقوط کرد.

«لوی رید» سخنگوی گارد ساحلی ایالات متحده گفت که هواپیمای لیرجت حامل این سه خدمه ساعت ۷:۵۵ صبح چهارشنبه به وقت محلی به داخل اقیانوس آرام سقوط کرد. مقامات نیروی دریایی آمریکا گفتند که ارتباط این هواپیما با اپراتورهای تردد هوایی حدود یک مایلی جزیره قطع شد.

گارد ساحلی آمریکا اعلام کرده که نیروهای دریایی، نیروی هوایی و پرسنل حفاظت مرزی ایالات متحده در مجموع ۳۳۴ مایل مربع نزدیک محل سقوط هواپیما را جستجو کردند، اما هیچ کدام از خدمه را در میان لاشه هواپیما پیدا نکردند. اداره هوانوردی فدرال و وپنتاگون  اعلام کرده‌اند که در حال بررسی علت سقوط هستند.