سیمان گران شد/ جدول قیمت جدید
سیمان گران شد/ جدول قیمت جدید

سیمان گران شد/ جدول قیمت جدید در سال ۱۴۰۲ تقاضا در بازار سیمان اضافه شده که به دلیل سرعت گرفتن پروژه‌های عمرانی و همچنین افزایش ساخت و ساز است و همین امر موجب افزایش قیمت کالا شده است و هم اکنون با عرضه متناسب با نیاز، در حال تامین نیاز بازار هستیم. به گزارش تایسیز […]

سیمان گران شد/ جدول قیمت جدید

سیمان گران شد/ جدول قیمت جدید

در سال ۱۴۰۲ تقاضا در بازار سیمان اضافه شده که به دلیل سرعت گرفتن پروژه‌های عمرانی و همچنین افزایش ساخت و ساز است و همین امر موجب افزایش قیمت کالا شده است و هم اکنون با عرضه متناسب با نیاز، در حال تامین نیاز بازار هستیم.

به گزارش تایسیز نیوز،«حمید فرمانی» ​رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به آخرین تحولات بازار سیمان، اظهار داشت: عرضه سیمان هم اکنون متناسب با نیاز بازار انجام می‌شود و برای تدام این عرضه نیز مقرر شده است جلسه‌ای با حضور اعضای انجمن صنفی کارفرمایان صنعتی سیمان و مسوولان وزارت نیرو در تاریخ ۱۴ تیر ۱۴۰۲ برگزار شود تا بتوانیم با حداکثر توان ممکن در فصل گرم تولید سیمان داشته باشیم.

این مقام صنفی با انتقاد از عدم مداخله دولت در بازار خرده فروشی سیمان، گفت: همه ابزارهای نظارتی دولت بر کارخانه سیمان متمرکز شده است، اما اگر بیشترین تولید را هم داشته باشیم به دلیل وجود واسطه‌گران و دلالان بین محصول خریداری شده از بورس کالا و مصرف‌کننده نهایی بازهم امکان ایجاد نابسامانی در بازار وجود دارد.

وی ادامه‌داد: نهادهای متولی بازار از جمله وزارت صمت ابزاری برای ساماندهی واسطه‌گران بازار سیمان ندارد و همین مساله می‌تواند تلاش سایر ارکان از جمله بخش تامین برق و کارخانه‌های سیمان برای ساماندهی بازار را تحت تاثیر قرار داده و بی‌اثر کند.

فرمانی بیان‌داشت: به همان اندازه که تولید کارخانه سیمان اهمیت دارد، نظارت بر رسیدن محصول به دست مصرف‌کننده نهایی نیز اهمیت قابل توجه دارد.

وی ادامه‌داد: قیمت سیمان به ‌دلایل مختلف از جمله تقاضا در بخش‌های مختلف و همچنین هزینه‌های حمل در نقاط مختلف کشور، تفاوت زیادی دارد و همین مساله عاملی است که شاخص میانگین قیمت را بی‌اعتبار می‌کند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، با اشاره به قیمت سیمان در روزهای ابتدایی فصل گرم گفت: ۲۲ کارخانه سیمان، کالای خود را در قیمت پایه تعیین شده بورس کالا عرضه کردند و این به معنای آن است که هیچ گونه افزایش قیمتی در این بخش از بازار شاهد نبوده‌ایم.

فرمانی گفت: در سال ۱۴۰۲ تقاضا در بازار سیمان اضافه شده که به دلیل سرعت گرفتن پروژه‌های عمرانی و همچنین افزایش ساخت و ساز است و هم اکنون با عرضه متناسب با نیاز، در حال تامین نیاز بازار هستیم.

لیست قیمت جدید (درب کارخانه):

برندقیمت درب کارخانه (تومان)
تهران تیپ ۲ (پاکت)۷۷۷۰۰
جاجرود ۲ (پاکت)۷۵۹۰۰
پوزولان تهران (پاکت)۶۷۵۰۰
ساوه ۲ (پاکت)۷۳۰۰۰
پوزولان ساوه (پاکت)۵۳۵۰۰
آبیک ۲ (پاکت)۷۶۷۰۰
فیروزکوه ۲ (پاکت)۶۶۰۰۰
مرکب فیروزکوه (پاکت)۶۲۵۰۰
مرکب فراز (پاکت)۶۱۵۰۰
شاهرود ۲ (پاکت)۵۹۹۰۰
مرکب نکا (پاکت)۵۹۹۰۰
سبزوار ۲ (پاکت)۵۰۰۰۰
تیپ ۵ تهران (پاکت)۷۳۰۰۰
فله تهران ۲ هرتن۱۲۶۰۰۰۰
فله جاجرود ۲ هرتن۱۳۵۰۰۰۰
فله شاهرود ۲۹۷۰۰۰۰
فله ساوه ۲۱۲۵۰۰۰۰
ساوه تیپ ۱۱۱۸۰۰۰۰