شاخص های زیست محیطی صنایع آذربایجان شرقی ارتقا می یابد
شاخص های زیست محیطی صنایع آذربایجان شرقی ارتقا می یابد

شاخص های زیست محیطی صنایع آذربایجان شرقی ارتقا می یابد تایسیز نیوز – مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: این مجموعه به دنبال ارتقای کیفی شاخص های زیست محیطی صنایع و واحدهای تولیدی استان است و در این راستا با هیچ کسی تعارف نداریم. به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی […]

شاخص های زیست محیطی صنایع آذربایجان شرقی ارتقا می یابد

شاخص های زیست محیطی صنایع آذربایجان شرقی ارتقا می یابد

تایسیز نیوز – مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: این مجموعه به دنبال ارتقای کیفی شاخص های زیست محیطی صنایع و واحدهای تولیدی استان است و در این راستا با هیچ کسی تعارف نداریم.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، شهنام اشتری در جریان پایش واحدهای صنعتی شهرستان بستان آباد، با تاکید بر اهتمام ویژه محیط زیست بر رعایت موازین و مقررات حراست و حفاظت از محیط زیست از سوی صنایع، افزود: یکی از اهداف اجرای این طرح، شناسایی و برخورد با منابع آلاینده محیط زیست و جلوگیری از تخلف در خارج از ساعت اداری است.

وی اظهار کرد: در این راستا با توجه به اینکه فعالیت برخی از صنایع خارج از ساعات اداری و در ساعات شب است، برای نظارت بیشتر بر فعالیت این واحدهای صنعتی پایش شبانه واحدهای صنعتی خدماتی در دستور کار اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی قرار دارد.

اشتری ارتقای کیفی شاخص های زیست محیطی واحدهای تولیدی و خدماتی در استان و انجام اصلاحات لازم را از دیگر اهداف طرح پایش بیان و اظهار کرد: کارشناسان این اداره کل در بازدیدهای دوره ای و سرزده از واحدها و مناطق مختلف صنعتی آذربایجان شرقی ضمن شناسایی منابع آلاینده آب، هوا و خاک، طبق مقررات و موازین قانونی با واحدهای مختلف برخورد می کنند.

وی در همین راستا از مردم استان درخواست کرد با رعایت مسائل زیست محیطی، موارد تخلف در حوزه های گوناگون را از طریق تماس با شماره های ۳۳۳۴۳۵۱۳ و یا سامانه تلفن گویای ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

اشتری با اشاره به اینکه طرح پایش آلایندگی واحدهای صنعتی در سال های قبل نیز اجرا می شد، گفت: این امر بیانگر اهمیت موضوع محیط زیست و به ویژه سلامت مردم در حوزه محیط زیست استان است و بدون شک با اجرای این طرح صنایع و واحدهای تولیدی به سمت توسعه پایدار حرکت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه همکاری و تعامل بسیار خوبی بین واحدهای تولیدی و ارگان های اجرایی در راستای حفظ محیط زیست استان برقرار است، اضافه کرد: حفظ محیط زیست نیازمند همکاری و تعامل بین آحاد مردم، دستگاههای اجرایی و صنایع است.

آذربایجان شرقی با داشتن بیش از چهار هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی یکی از استان های مهم اقتصادی و تولیدی کشور به شمار می رود.