شریعتی: بهانه‌ها مانع پیشرفت دولت نمی‌شوند
شریعتی: بهانه‌ها مانع پیشرفت دولت نمی‌شوند

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: یکی از کارهای خوب دولت سیزدهم، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است؛ البته کارگزاران دولت قبل تلاش دارند که این اقدامات را به نام خود بزنند اما این بهانه‌ها، مانع پیشرفت دولت نمی‌شود. به گزارش تایسیزنیوز، مالک شریعتی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، در ابتدای این نشست اظهار کرد: این جبهه […]

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: یکی از کارهای خوب دولت سیزدهم، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است؛ البته کارگزاران دولت قبل تلاش دارند که این اقدامات را به نام خود بزنند اما این بهانه‌ها، مانع پیشرفت دولت نمی‌شود.

به گزارش تایسیزنیوز، مالک شریعتی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، در ابتدای این نشست اظهار کرد: این جبهه از سابقه بیش از یک دهه برخوردار است و بعد از تشکیل جمعیت جانبازان، به عنوان جبهه فعالیت خود را آغاز کرد. این جبهه از حزب‌های جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تشکیل شده است.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اضافه کرد: ما دو سال از دولت را پشت سر گذاشته‌ایم و در پایان مجلس یازدهم قرار داریم. در حوزه تقنین و نظارت، فرای حل مشکلات کشور در همه حوزه‌ها اقدام کرده که به نسبت به مجلس گذشته، بیشتر ناظر به حل مشکلات کشور بوده است؛ مثلا در حوزه سیاست خارجی، با تدوین قانون اقدام راهبردی، ریل‌گذاری شد و سیاست خارجی ما از حالت منفعل به حالت فعال درآمد.

وی ادامه داد: بحث افزایش شاخص عدالت در مالیات‌ها که در مجلس‌های گذشته، بسیار نیاز بود، در این مجلس محقق شد؛ در حوزه پتروپالایشگاه‌ها و دانش‌بنیان‌ها نیز کارهای مثبت خوبی انجام شد. شریعتی تاکید کرد: البته مجلس یازدهم در حوزه سیاسی نتوانست شرایط را اداره کند که از ضعف‌های این مجلس بود.

این نماینده مجلس یادآور شد: دولت سیزدهم در شرایطی کار را شروع کرد که مقامات دولت قبل هم اذعان داشتند که دولت بعدی، در شرایطی روی کار می‌آید که خزانه خالی است و توان پرداخت حقوق کارمندان و فروش نفت را ندارد؛ اما دولت سیزدهم در این شرایط توانست شرایط را به شکل عادی در آورد.

شریعتی ادامه داد: هنوز برخی از کسانی که بانی وضع موجود هستند، در دولت سرکارند که این وضعیت باید اصلاح شود. اگر این تغییرات اتفاق بیفتد، گشایش حاصل می‌شود. ما انتقادات خود را اعلام می‌کنیم اما به طور کلی، روندی که دولت در پیش گرفته، درست است. دولت بدون اینکه FATF، برجام و تحریم‌ها را بهانه کند، کار می‌کند و معیشت مردم را به تحریم‌ها گره نزده است.

وی تصریح کرد: در سیاست خارجی، شاهد آغاز سراسری روابط با برخی از کشورها، از جمله کشورهای همسایه هستیم که نویدبخش یک سیاست خارجی پویا و فعال است؛ در فروش نفت و میعانات هم وضعیت خوبی داریم. شریعتی افزود: یکی از کارهای خوب دولت سیزدهم، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است؛ البته کارگزاران دولت قبل تلاش دارند که این اقدامات را به نام خود بزنند اما این بهانه‌ها، مانع پیشرفت دولت نمی‌شود.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: طبق قانون احزاب، فعالیت دور جدید جبهه را به وزارت کشور اعلام کردیم و اولین جلسه رسمی تشکیلاتی را پنج‌شنبه همین هفته با حضور دبیران استان سه حزب، خواهیم داشت.