شهرداری تبریز باید تغییر ریل دهد
شهرداری تبریز باید تغییر ریل دهد

شهرداری تبریز باید تغییر ریل دهد شهردار تبریز گفت: شهرداری باید ریل بخشی از اقدامات خود را از صرفا حوزه عمرانی وخدماتی به فرهنگی و اجتماعی تغییر دهد که در بودجه امسال تلاش کردیم این رویکرد را عملی کنیم. به گزارش تایسیز نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، یعقوب هوشیار عصر امروز در بازدید […]

شهرداری تبریز باید تغییر ریل دهد

شهردار تبریز گفت: شهرداری باید ریل بخشی از اقدامات خود را از صرفا حوزه عمرانی وخدماتی به فرهنگی و اجتماعی تغییر دهد که در بودجه امسال تلاش کردیم این رویکرد را عملی کنیم.

شهرداری تبریز باید تغییر ریل دهد

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، یعقوب هوشیار عصر امروز در بازدید از دانشگاه هنر و امضای تفاهم نامه با این دانشگاه در جهت توسعه همکاری‌های علمی و هنری، با تاکید بر اینکه دانشگاه هنر تبریز، فضایی برای اندیشه و افکار جدید در  هنر اسلامی است اظهار داشت: باید کم کاری ها در زمینه هنر به صورت علمی و خلاق برطرف شود و آثار تولید شده‌ این دانشگاه در سطح شهر عرضه شود. 

وی با بیان اینکه در دهه اخیر، سیاست اصلی کشور بر این است که مداخلات اجتماعی شهرداری‌ها در شهرها افزایش یابد و نباید فقط در نقش خدماتی محصور شوند، ابراز داشت: در طول دهه‌های گذشته، شاهد توسعه در محورهای مختلف در کشور بودیم ولی در توسعه “انسان محور” غفلت شده است.

شهردار تبریز با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در توجه بر مسائل فرهنگی و اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی شهرها، تصریح کرد: شهرداری باید ریل بخشی از اقدامات خود را از صرفا حوزه عمرانی وخدماتی به فرهنگی و اجتماعی تغییر دهد که در بودجه امسال تلاش کردیم این رویکرد را عملی کنیم.

وی حضور متخصصان مسائل فرهنگی و اجتماعی در شورای شهر تبریز را کمک بزرگی برای شهر دانست و گفت: اینکه از ابتدای امسال یک روز هم هوای ناسالم نداشتیم، نتیجه اصلاح دیدگاه و تغییر ریل در برخی رویکردهای قدیمی بوده که شهرداری در این حوزه ورود کرده است.

هوشیار، با تاکید بر اینکه به اصلاح دیدگاه نیاز داریم و باید نواقص را در حوزه فرهنگی و اجتماعی هم جبران کنیم، ابراز داشت: در این صورت سرعت توسعه متوازن شهری هم افزایش می‌یابد که در این زمینه دانشگاه هنر می‌تواند کمک شایانی به مدیریت شهری داشته باشد.

وی از توجه ویژه شهرداری تبریز به احداث به سنگ فرش در پیاده‌رو و خیابان در همه مناطق شهرداری تبریز خبر داد و افزود: ما هر ماه نظر سنجی برگزار می‌کنیم که نتایج آن، نشان از استقبال مردم از این رویکرد است که می‌توانیم در قالب پروژه های مشترک با دانشگاه هنر شاهد افزایش اثرگذاری و استقبال مردم باشیم.

عضو مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور، خواستار انتقال برخی داشته ها و تجربیات بین شهرداری و دانشگاه هنر شد و خاطر نشان کرد: در مورد همایش سرمایه‌گذاری هم دانشگاه در ابعاد علمی می تواند ورود جدی کرده و در تدوین برنامه ۵ ساله شهرداری هم همکاری موثری داشته باشد.

شهردار تبریز خطاب به معاونان خود دستور داد تا در کمترین زمان مدیران مرتبط این حوزه‌ی شهرداری با مسئولان دانشگاه هنر نشست مشترک داشته باشند، گفت: مدیران شهری باید از اتمسفر و توانمندی‌های دانشگاه هنر بازدید کرده و جلسه تعاملات را برگزار کنند. معتقدم هیچگونه محدودیتی در همکاری با دانشگاه نداریم و هر کاری که به نفع شهر باشد، در این تعاملات انجام می‌دهیم.