صعود لوتسه آذربایجان به علم کوه از مسیر لهستان ۴۸
صعود لوتسه آذربایجان به علم کوه از مسیر لهستان ۴۸

صعود لوتسه آذربایجان به علم کوه از مسیر لهستان ۴۸ تیم کوهنوردی لوتسه تبریز موفق به صعود قله علم کوه از مسیرهای لهستان ۴۸، کریستال فال ایتالیا و گرده آلمانی‌ها شد. به گزارش تایسیز نیوز، اعضای حاضر در این برنامه به سرپرستی سعید بابایی موفق شدند در روز اول قله علم کوه را از مسیر […]

صعود لوتسه آذربایجان به علم کوه از مسیر لهستان ۴۸

صعود لوتسه آذربایجان به علم کوه از مسیر لهستان ۴۸

تیم کوهنوردی لوتسه تبریز موفق به صعود قله علم کوه از مسیرهای لهستان ۴۸، کریستال فال ایتالیا و گرده آلمانی‌ها شد.

به گزارش تایسیز نیوز، اعضای حاضر در این برنامه به سرپرستی سعید بابایی موفق شدند در روز اول قله علم کوه را از مسیر گرده آلمان‌ها صعود و از مسیر قله سیاه سنگ‌ها به سمت کمپ بازگردند.

در روز بعد تیم دیواره باشگاه پس از استراحت یک روزه در قالب دو تیم دو نفره متشکل از سعید بابایی بهمراه یوسف جبارپوران از مسیر لهستان ۴۸ و سعید بهجت بهمراه امیر حمیدی مسیر کریستال فال ایتالیا را با موفقیت صعود کرده و بر روی قله علم کوه دومین قله مرتفع کشور حاضر شدند.

لوسته آذربایجان

بهرام تندران عکاس و فعال محیط زیستی و عضو هیات مدیره خانه فعالین محیط زیست آذربایجان‌شرقی هم برای دومین سال متوالی و از مسیر گرده آلمانی‌ها و با هدف پایش محیط زیستی این منطقه موفق به صعود قله علم کوه شد.

صعود لوسته

موضوع کنترل انواع پسماندهای کوهنوردان در مناطق ویژه و صعودهایی با شاخص‌های فنی، نحوه صعود پاک بر قلل از اهداف مهم این پایش محیط زیستی بود.

لوسته آذربایجان

همچنین پرستو آبسالان قهرمان دوچرخه سواری و رولر اسکی آذربایجان‌شرقی با ۱۶ سال سن بعنوان جوانترین عضو باشگاه در صعود گرده آلمان‌ها حضور داشت.

اعضای تیم باشگاه کوهنوردی لوتسه تبریز نیز با اولویت قراردادن موضوع محیط زیست و با هدف و شعار صعود پاک و ایمن در این برنامه شرکت کردند.