ضریب برخورداری کشور از راه روستایی به ۸۴ درصد افزایش یافت
ضریب برخورداری کشور از راه روستایی به ۸۴ درصد افزایش یافت

معاون سازمان راهداری:   ضریب برخورداری کشور از راه روستایی به ۸۴ درصد افزایش یافت تایسیز نیوز- معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، گفت: ضریب برخورداری کشور از راه روستایی در دولت سیزدهم از ۸۱.۷ درصد به ۸۴ درصد رسید. «خداد مقبلی» روز پنج‌شنبه در جلسه […]

معاون سازمان راهداری:  

ضریب برخورداری کشور از راه روستایی به ۸۴ درصد افزایش یافت

ضریب برخورداری کشور از راه روستایی به ۸۴ درصد افزایش یافت

تایسیز نیوز- معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، گفت: ضریب برخورداری کشور از راه روستایی در دولت سیزدهم از ۸۱.۷ درصد به ۸۴ درصد رسید.

«خداد مقبلی» روز پنج‌شنبه در جلسه بررسی مشکلات راه‌های روستایی و فرعی هشترود بیان کرد: آسفالت راه‌های روستایی کشور هم در دولت سیزدهم افزایش ۳۴ درصدی داشته است.

ضریب برخورداری کشور از راه روستایی به ۸۴ درصد افزایش یافت

به گفته وی از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون هفت‌هزار و ۱۱۰ کیلومتر راه‌ روستایی آسفالت شده و افزایش عملکرد ۳۴ درصدی نسبت به دولت پیشین رقم خورده است.

«مقبلی» اضافه کرد: هم‌اکنون ۲ هزار و ۵۰ پروژه روستایی به طول هشت‌هزار و ۹۹۵ کیلومتر هم با قرارداد ۶۲ هزار میلیارد ریالی در حال اجرا بوده و برای ساخت، بهسازی و آسفالت سه‌هزار کیلومتر راه روستایی در سال جاری برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: امسال برای ۱۱۷ هزار کیلومتر ایمن‌سازی، خط کشی، نصب علائم، آسفالت و روکش و برای ۳۸ هزار کیلومتر راه فرعی از منابع استانی اعتبار تامین می‌شود.

ضریب برخورداری هشترود و چار اویماق پایین‌تر از میانگین کشوری و استانی است

«فرامرز شهسواری» نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی هم ضریب برخورداری راه‌های روستایی در این شهرستان‌ها را نسبت به میانگین کشوری و استانی پایین دانست و گفت: ضریب کشوری ۸۵ درصد و استانی ۷۵ درصد بوده ولی این میانگین در هشترود ۶۶ درصد و در چاراویماق ۵۵ است.

وی تداوم عملیات احداث جاده هشترود – دامناب را خواستار شد و افزود: این جاده به جاده مرگ مشهور است و ناایمن بودن آن باعث وقوع سوانح دلخراش می‌شود.

«شهسواری» همچنین آسفالت راه روستایی «آتش بیگ» را خواستار شد و افزود: این مسیر راه ارتباطی اهالی چندین روستای منطقه بوده و آسفالت آن برای مردم بسیار حائز اهمیت است.

«فرید قشلاقی» فرماندار هشترود هم فرسوده بودن ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین راهداری را معضل این شهرستان عنوان کرد و گفت: با توجه به برفگیر بودن برخی جاده‌ها به ویژه در منطقه سهندآباد، باید ماشین‌آلات برفروبی مجهز در این محور مستقر شود.

به گفته وی پراکندگی روستاها و کوهستانی بودن برخی از راه‌های این شهرستان نیز نیاز به تجهیز ماشین‌آلات سنگین و برف‌خور را اجتناب‌ناپذیر کرده است.

در این آیین «اروج علیزاده»، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی از آسفالت‌ریزی ۲۲ کیلومتر راه روستایی در هشترود و بازسازی مسیر «درین سو» و «کریم‌آباد» با اختصاص قیر رایگان خبر داد.