فاجعه والیبال ایران؛ شکست سنگین مقابل اوکراین
فاجعه والیبال ایران؛ شکست سنگین مقابل اوکراین

تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سنگین ۳ بر صفر مقابل اوکراین در رقابت‌های انتخابی المپیک شکست خورد تا به دومین باخت خود در این مسابقات برسد. به گزارش تایسیزنیوز، تیم ملی والیبال ایران در بازی دوم خود در مسابقات انتخابی المپیک مقابل اوکراین قرار گرفت و با نتیجه سنگین ۳ بر صفر شکست خورد. […]

تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سنگین ۳ بر صفر مقابل اوکراین در رقابت‌های انتخابی المپیک شکست خورد تا به دومین باخت خود در این مسابقات برسد.

به گزارش تایسیزنیوز، تیم ملی والیبال ایران در بازی دوم خود در مسابقات انتخابی المپیک مقابل اوکراین قرار گرفت و با نتیجه سنگین ۳ بر صفر شکست خورد. والیبال ایران با ترکیب محمد طاهر واد، شهروز همایونفرمنش، محمد، ولی زاده، امین اسماعیل نژاد، امیرحسن اسفندیار، سید محمد موسوی و محمد رضا حضرت پور (لیبرو) برابر اوکراین به میدان رفت.

ایران در این بازی حرفی برای گفتن نداشت. با این شکست والیبال ایران به دومین باخت متوالی خود در این مسابقات رسید.

ست اول: ایران ۱۹- ۲۵ اوکراین
در ابتدای ست نخست این دیدار، اوکراین موفق شد با نتیجه ۴ بر صفر از ایران پیش بیفتد. پس از ایجاد این اختلاف امتیاز، عطایی از زمان استراحت خود استفاده کرد. در ادامه رقابت، اوکراین تیم برتر میدان بود و توانست ۱۳-۹ از ایران پیش بیفتد.

ایران بیشتر پاس‌ها را به صورت کوتاه به سید محمد موسوی می‌رساند تا این بازیکن برای ایران امتیاز کسب کند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۰ به سود اوکراین، رالی زیبایی بین دو تیم شکل گرفت. در ادامه اوکراین قدرت خود را به ایران دیکته کرد به طوری که ۱۹ بر ۱۲ از والیبال ایران جلو افتاد. ایران موفق شد اختلاف امتیاز را کم کند به طوری که نتیجه ۱۹ بر ۱۵ به سود اوکراین شد تا پس از کم شدن اختلاف سرمربی والیبال اوکراین استراحت بگیرد.

ایران در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ ست را به حریف واگذار کرد.
ست دوم: ایران ۲۲- ۲۵ اوکراین
اوکراین در ابتدای ست دوم توانست بازی را خوب شروع کند به طوری که با نتیجه ۵ بر ۳ از ایران پیش افتاد. اوکراین با حفظ برتری خود توانست نتیجه را ۹ بر ۵ به سود خود کند. والیبال ایران موفق نشد در ابتدای این ست از حریف پیش بیفتد تا با نمایشی ضعیف ۱۳ بر ۹ همچنان از اوکراین عقب باشد.

اوکراین توانست ۱۶ بر ۱۱ و ۱۸ بر ۱۵ از ایران پیش بیفتد تا والیبال ایران همچنان ناکام در پیشی گرفتن از این تیم باشد. جواد کریمی موفق شد در امتیاز ۱۸ بر ۱۶ به نفع اوکراین امتیاز سرویس بگیرد و با توجه به کم شدن اختلاف سرمربی اوکراین وقت استراحت گرفت. اوکراین در ادامه مسابقه تیم برتر بود به طوری که با نتیجه ۲۲ بر ۱۹ از ایران پیش افتاد.

حریف والیبال ایران در این ست هم عملکرد خوبی از خود ثبت کرد و توانست با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی برسد.
ست سوم: ایران ۱۷ – ۲۵ اوکراین
والیبال اوکراین در این ست هم شروع خوبی داشت و توانست ۳ بر ۱ از ایران پیش بیفتد. حریف والیبال ایران در این بازی کم اشتباه ظاهر شد و در ست سوم با نتیجه ۹ بر ۷ از والیبال ایران پیش افتاد. اشتباهات والیبال ایران در این ست زیاد بود به طوری که ملی پوشان ایران با نتیجه ۱۴ بر ۹ از حریف عقب بودند. اوکراین قدرت خود را به والیبال ایران دیکته کرد و توانست ۱۷ بر ۱۳ از ایران پیش بیفتد. والیبال اوکراین موفق شد با نتیجه ۲۳ بر ۱۴ از ایران پیش بیفتد.

اوکراین در این بازی تیم برتر میدان بود و توانست ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ پیروز شود.

در اولین دیدار تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های انتخابی المپیک، ملی پوشان مقابل آلمان (با نتیجه ۳ بر ۱) شکست خوردند. والیبال ایران با شکست مقابل اوکراین به دومین باخت متوالی خود دست یافت.

ایران در بازی با اوکراین نمایش ضعیفی داشت که این موضوع کار را برای صعود ایران به المپیک پاریس سخت خواهد کرد.

والیبال ایران در سومین بازی خود سه شنبه ۱۱ مهر از ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف قطر خواهد رفت.