فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درگذشت استاندار آذربایجان شرقی را تسلیت گفت
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درگذشت استاندار آذربایجان شرقی را تسلیت گفت

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درگذشت استاندار آذربایجان شرقی را تسلیت گفت تایسیز نیوز- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت زین العابدین خرم رضوی استاندار آذربایجان شرقی را تسلیت گفت. به گزارش روز یکشنبه تایسیز نیوز، در این پیام که امروز یکشنبه در مراسم تشییع پیکر مرحوم خرم در میدان شهدای […]

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درگذشت استاندار آذربایجان شرقی را تسلیت گفت

تایسیز نیوز- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت زین العابدین خرم رضوی استاندار آذربایجان شرقی را تسلیت گفت.

به گزارش روز یکشنبه تایسیز نیوز، در این پیام که امروز یکشنبه در مراسم تشییع پیکر مرحوم خرم در میدان شهدای تبریز قرائت شد، آمده است: عروج سردار عالیقدر، آزاده و جانباز سرافراز انقلاب اسلامی سرتیپ دوم پاسدار زین العابدین رضوی خرم، استاندار خدوم و مردمی آذربایجان شرقی باعث تأسف و تأثر فراوان شد.

در ادامه پیام آمده است: این مجاهد نستوه و رزمنده دوران دفاع مقدس و مدافع حرم، حیات خود را در میدان‌های جهاد و خدمت به انقلاب، نظام و ملت عظیم الشأن ایران اسلامی سپری کرد و با نقش آفرینی‌های ماندگار خود راه جهاد فی سبیل الله در خیمه ولایت را برای نسل جوان امروز به ودیعت گذارد، مسیری مبارک و نورانی که او برای ترسیم و تثبیت آن لحظه‌ای درنگ نکرد.

فرمانده کل سپاه، این ضایعه بزرگ را به خانواده مکرم ایشان و آحاد پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین مردم غیور و غیرتمند استان های آذربایجان شرقی و غربی تسلیت و تعزیت گفته و از درگاه خداوند منان برای آن فقید سعید غفران و رحمت واسعه و همنشینی با حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و برای عموم داغدیدگان و علاقمندان او صبر، شکیبایی و سکینه قلبی مسألت کرده است.

به گزارش تایسیز نیوز، مرحوم عابدین خرّم علاوه بر تحمل جراحت های ناشی از جنگ تحمیلی در هفته های گذشته به علت عفونت تنفسی که بر اثر بیماری توام کرونا و آنفلوآنزا عارض شده بود در بیمارستان امام رضا(علیه السلام) تبریز بستری بود و دیروز شنبه دعوت حق را لبیک گفت.

وی از ۲۵ مهر سال ۱۴۰۰ مسئولیت استانداری آذربایجان شرقی را برعهده داشت.

سردار سرتیپ دوم زین العابدین رضوی خرم در سال ۱۳۴۵ شمسی در شهرستان شاهین دژ در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد، وی دانش‌آموخته رشته «مدیریت برنامه‌ریزی» در مقطع کارشناسی و «مدیریت استراتژیک» در مقطع کارشناسی ارشد بود.
سردار خرم از ۱۲ سالگی و در لبیک به پیر و مراد خود، امام راحل، از روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی، به فعالیت های انقلابی روی آورد و در طول هشت سال دفاع مقدس در جبهه های جنگ حق علیه باطل، حضور فعال و دایمی داشت.
وی پس از طی دوره های آموزشی تخصصی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱ جانشین فرمانده «سپاه شهدا» آذربایجان غربی و در فاصله سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۶ به‌ عنوان فرمانده آن فعالیت می‌کرد.
این سردار دلاور اسلام از ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ فرماندهی «سپاه عاشورا» آذربایجان شرقی را بر عهده داشت.
سردار خرم با آغاز تهاجم جبهه غربی- عربی علیه مردم و دولت قانونی سوریه، از اوایل دهه ۱۳۹۰ به عنوان مستشار در جبهه دفاع از حرم، حضور داشت و مدت هشت ماه در اسارت داعش بود.
هیات دولت، بیست و پنجم مهر ماه ۱۴۰۰ شمسی با توجه به سوابق درخشان مدیریتی سردار خرم در عرصه های مختلف، وی را به مقام استاندار آذربایجان شرقی و نماینده عالی دولت در این استان منصوب کرد.