فرودگاه بین‌المللی دریای سرخ عربستان به‌زودی وارد مرحله بهره‌برداری می‌شود
فرودگاه بین‌المللی دریای سرخ عربستان به‌زودی وارد مرحله بهره‌برداری می‌شود

فرودگاه بین‌المللی دریای سرخ عربستان به‌زودی وارد مرحله بهره‌برداری می‌شود فرودگاه بین‌المللی دریای سرخ در سال ۲۰۲۳ به روی پروازهای داخلی و در سال ۲۰۲۴ به روی پروازهای بین‌المللی گشوده می‌شود. با شروع به کار این فرودگاه که در چهارراه اروپا و آسیا و آفریقا قرار دارد، ۲۵۰ میلیون نفر می‌توانند فقط با پروازی چهارساعته […]

فرودگاه بین‌المللی دریای سرخ عربستان به‌زودی وارد مرحله بهره‌برداری می‌شود

فرودگاه بین‌المللی دریای سرخ عربستان به‌زودی وارد مرحله بهره‌برداری می‌شود

فرودگاه بین‌المللی دریای سرخ در سال ۲۰۲۳ به روی پروازهای داخلی و در سال ۲۰۲۴ به روی پروازهای بین‌المللی گشوده می‌شود. با شروع به کار این فرودگاه که در چهارراه اروپا و آسیا و آفریقا قرار دارد، ۲۵۰ میلیون نفر می‌توانند فقط با پروازی چهارساعته به این مناطق دسترسی داشته باشند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی موسسه دریای سرخ (Red Sea Global)، که طراح و مجری چند طرح گردشگری عظیم در عربستان سعودی است، فرودگاه بین‌المللی دریای سرخ، که از انرژی خورشیدی بهره‌مند است، قرار است تا چند ماه دیگر وارد مرحله بهره‌برداری شود.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از ایندیپندنت فارسی، موسسه دریای سرخ، که به صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی تعلق دارد، اطلاعات تازه‌ای در مورد پیشرفت مرحله اول طرح دریای سرخ منتشر کرده است. شش سال پیش، شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، این شرکت و طرح‌هایی را که در دست دارد معرفی کرد.

تازه‌ترین به‌روزرسانی در مورد طرح دریای سرخ حاکی از پیشرفت‌های فراوان، از جمله احداث ۱۳ هتل و زیرساخت‌های پشتیبانی در این مجموعه است.

جان پاگانو، مدیرعامل موسسه دریای سرخ، در این باره گفت که شرکت او در آستانه لحظه استثنایی معرفی مقصد گردشگری مهمی به نام دریای سرخ به جهان قرار دارد.

او افزود: «طی این شش سال پیشرفت‌هایی استثنایی داشته‌ایم و در این مدت، استراحتگاه‌هایی منحصر‌به‌فرد و زیرساخت‌هایی پایدار در مکانی دورافتاده ایجاد کرده‌ایم، کاری که هم‌زمان با تعهد به توسعه، نوآوری مسئولانه را نشان می‌دهد.»

پاگانو همچنین گفت: «ما آماده‌ایم که به‌زودی عربستان سعودی را با افتخار در صحنه جهانی به‌عنوان مقصد مهم و ضرور برای بازدید گردشگران معرفی کنیم.»

او همچنین در توییتی، ضمن تاکید بر تعهد شرکتش به محافظت از محیط‌زیست، گفت: «ما برای محیطی که در آن فعالیت می‌کنیم نهایت احترام را قائلیم و آن را باارزش‌ترین دارایی خود می‌شناسیم. این وظیفه مشترک ماست که نه‌تنها از محیط‌زیست محافظت کنیم، بلکه آن را تا جایی که ممکن است بهبود بخشیم.»

در بیانیه مطبوعاتی موسسه دریای سرخ، ضمن اشاره به پیشرفت در ساخت استراحتگاهی کوهستانی به نام صخره‌ صحرا (Desert Rock)، که در دل یک صخره ساخته می‌شود، اعلام شد که بیش از ۵۰ درصد از کار تمام شده است.

این شرکت همچنین افزود که کار روی همه ۱۱ استراحتگاه و زیرساخت در سراسر محوطه طرح دریای سرخ در جریان است و بیش از ۲۵ هزار نیروی انسانی در این مقصد گردشگری مشغول کارند.

بنا بر تازه‌ترین اطلاعاتی که موسسه دریای سرخ منتشر کرده است، به‌زودی عملیات زیباسازی محیط و سواحل آغاز می‌شود که شامل ایجاد زیستگاه‌های جدید حرا در ماه‌های آینده می‌شود.

مقصد گردشگری دریای سرخ پس از تکمیل در سال ۲۰۳۰، شامل ۵۰ استراحتگاه خواهد بود که حدود هشت هزار اتاق هتل و بیش از یک هزار ملک مسکونی در ۲۲ جزیره و شش فضای داخلی دیگر خواهد داشت. این مقصد همچنین شامل اسکله‌های تفریحی لوکس، زمین‌های گلف، انواع سرگرمی و غذا و نوشیدنی و امکانات تفریحی خواهد بود.

گفته می‌شود که فرودگاه بین‌المللی دریای سرخ در سال ۲۰۲۳ به روی پروازهای داخلی و در سال ۲۰۲۴ به روی پروازهای بین‌المللی گشوده می‌شود. با شروع به کار این فرودگاه که در چهارراه اروپا و آسیا و آفریقا قرار دارد، ۲۵۰ میلیون نفر می‌توانند فقط با پروازی چهارساعته به این مناطق دسترسی داشته باشند.

طرح دریای سرخ را شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی کرد.

این طرح یکی از چند طرح موسوم به «گیگا پروژه» برای توسعه اقتصاد غیرنفتی عربستان سعودی است. برنامه‌ریزان این طرح امیدوارند که این مقصد گردشگری جذاب بتواند هر سال یک‌ میلیون بازدیدکننده به خود جذب کند و تولید ناخالص داخلی عربستان را به میزان ۵.۸۵ میلیارد دلار در سال افزایش دهد.