فعالیت بیش از یک‌هزار کانون فرهنگی در مساجد آذربایجان‌شرقی
فعالیت بیش از یک‌هزار کانون فرهنگی در مساجد آذربایجان‌شرقی

فعالیت بیش از یک‌هزار کانون فرهنگی در مساجد آذربایجان‌شرقی مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی، با اشاره به فعالیت یک‌هزار و ۴۳۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهری و روستایی استان، گفت: بیش از ۶۰ درصد این کانون‌ها در مساجد روستایی فعال هستند. به گزارش تایسیز نیوز، مرتضی شفیعی، مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری […]

فعالیت بیش از یک‌هزار کانون فرهنگی در مساجد آذربایجان‌شرقی

فعالیت بیش از یک‌هزار کانون فرهنگی در مساجد آذربایجان‌شرقی

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی، با اشاره به فعالیت یک‌هزار و ۴۳۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهری و روستایی استان، گفت: بیش از ۶۰ درصد این کانون‌ها در مساجد روستایی فعال هستند.

به گزارش تایسیز نیوز، مرتضی شفیعی، مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر با اشاره به فعالیت ۴۳۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهری و روستایی استان، گفت: بیش از ۶۰ درصد این کانون‌ها در مساجد روستایی فعال هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از مخاطبان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کودکان، نوجوانان و جوانان هستند، آماده هرگونه همکاری مشترک با ادارات مختلف هستیم، زیرا معتقدیم هم‌افزایی و همکاری مشترک می‌تواند منجر به افزایش ضریب بهره‌‌مندی مخاطبان از خدمات شود.

شفیعی تصریح کرد: مردمی‌سازی فعالیت‌های فرهنگی یکی دیگر از مؤلفه‌های لازم برای تحقق نهضت بازگشت به مساجد است که در این خصوص کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در چهارچوب‌های قانونی و اختیارات خود از هرگونه فعالیتی که با رویکرد مردمی توأم با خلاقیت و نوآوری برگزار شود، حمایت می‌کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی همچنین از وجود بیش از ۶۵۰ باب کتابخانه باز و کتابخانه مخزن‌دار و دارای قرائت‌خانه در مساجد آذربایجان‌شرقی خبر داد.

وی همچنین با اشاره به طرح پالایش کتاب در کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: این طرح با هدف خارج کردن کتاب‌های فرسوده و بلا استفاده از کتابخانه‌های مساجد و جایگزین‌سازی کتاب‌های جدید و مورد نیاز مخاطبین اجرا می‌شود.

شفیعی، همچنین از فعالیت ۴۳ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهری و روستایی شهرستان اهر خبر داد و گفت: در راستای تحقق عدالت فرهنگی، در قالب طرح ۲۰۲۰، اجرای برنامه‌های فرهنگی از اولویت‌های مهم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان در محلات کم برخوردار است که در شهرستان اهر نیز در هشت محله کم برخوردار اجرا می‌شود.