قادری: فعالان سیاسی و اجتماعی در انتخاب افراد اصلح به مردم کمک کنند
قادری: فعالان سیاسی و اجتماعی در انتخاب افراد اصلح به مردم کمک کنند

قادری: فعالان سیاسی و اجتماعی در انتخاب افراد اصلح به مردم کمک کنند به گزارش تایسیز نیوز به نقل از ایرنا- عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که مردم با وجود تعداد زیاد نامزدها فرصتی برای شناخت برنامه‌های آنها ندارند، مجموعه فعالان سیاسی و اجتماعی می‌توانند در انتخاب افراد اصلح به مردم […]

قادری: فعالان سیاسی و اجتماعی در انتخاب افراد اصلح به مردم کمک کنند

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از ایرنا- عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که مردم با وجود تعداد زیاد نامزدها فرصتی برای شناخت برنامه‌های آنها ندارند، مجموعه فعالان سیاسی و اجتماعی می‌توانند در انتخاب افراد اصلح به مردم کمک کنند.

جعفر قادری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در تشریح وضعیت فضای انتخابات در کشور اظهار داشت: جلسات تبلیغاتی نامزدهای انتخابات از سوی فعالان سیاسی و اجتماعی برگزار می شود و تحرکات انتخاباتی هم در جامعه به وجود آمده است.

وی ادامه داد: شاید گلایه هایی نسبت به وضعیت اقتصادی کشور وجود داشته باشد، اما نباید این مسائل مانع از افزایش مشارکت مردم در انتخابات شود چون همه می دانند عدم مشارکت کمکی به حل مشکلات نمی کند و چه بسا بیشتر هم شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش مشارکت مردم در انتخابات در حل مشکلات کشور تاثیرگذار است، اضافه کرد: باید تلاش شود تا افراد توانمندتر و کارآمدتر انتخاب شوند و به مجلس راه پیدا کنند.

قادری با اشاره به افزایش تعداد داوطلبان مجلس شورای اسلامی در این دوره گفت: این موضوع باعث شده تا حدودی کار انتخاب نامزدها برای مردم مشکل شود، اما احزاب و تشکل ها می توانند به مردم کمک کنند تا انتخاب بهتری داشته باشند و فردی را انتخاب کنند تا گره گشایی کند.

وی افزود: ممکن است مردم با این حجم زیاد از نامزدها فرصت بیشتری برای شناخت برنامه های آنها نداشته باشند، اما مجموعه فعالان سیاسی و اجتماعی می‌توانند در انتخاب افراد اصلح به مردم کمک کنند، البته فضای مجازی، مساجد، نشست های خانگی، تشکل ها و مجموعه فعالان صنفی هم می‌تواند در شناخت مردم نسبت به نامزدها تاثیرگذار باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت احزاب در استان ها به تقویت مشارکت کمک می کند، گفت: البته مردم به این جمع بندی رسیده اند که مشارکت باید افزایش یابد و به مرور استقبال مردم هم بیشتر می شود و امید است حضور حداکثری در انتخابات نسبت به دوره های گذشته بیشتر شود.

به گزارش تایسیز نیوز، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری، ۱۱ اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.