لازمه تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد، رونق و جهش تولید است
لازمه تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد، رونق و جهش تولید است

لازمه تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد، رونق و جهش تولید است تایسیز نیوز/آذربایجان شرقی امام جمعه تبریز لازمه تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد را رونق و جهش تولید در جامعه اعلام کرد.  حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته‌ی تبریز در پاسخ به سوال «نسبت سال ۱۴۰۳ جهش تولید با […]

لازمه تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد، رونق و جهش تولید است

لازمه تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد، رونق و جهش تولید است

تایسیز نیوز/آذربایجان شرقی امام جمعه تبریز لازمه تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد را رونق و جهش تولید در جامعه اعلام کرد. 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته‌ی تبریز در پاسخ به سوال «نسبت سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم با هدف رشد اقتصاد هشت درصدی چیست؟» گفت: راه رسیدن به رشد اقتصاد هشت درصدی رونق و جهش تولید است که موجب تغییر و پیشرفت تمامی عرصه‌های اقتصادی در جامعه می‌شود.

به گزارش تایسیز نیوز، وی ادامه داد: ایجاد اشتغال پایدار، رونق صادرات، ایجاد درآمد ارزی، کاهش نرخ تورم، از بین رفتن معضل ربای بانکی و فقر در طبقات ضعیف اجتماعی و … از سایر تغییرهای حاصل از جهش تولیدی در جامعه‌ است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اخیرا با دبیرکل سیاسی حماس دیدار کرده‌ و بار دیگر مواضع کشورمان در مسئله‌ی فلسطین بیان کرده‌اند که جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم فلسطین هیچ تردیدی نداشته و نخواهد داشت.

آل هاشم بیان کرد: برخی کشورهای مسلمان در ماجرای غزه سیاست دوقطبی را دنبال کرده و در ظاهر خود را دلسوز غزه نشان دادند ولی در باطن با تجارت با کشورهای دشمن خنجری بر مردم مظلوم فلسطین زدند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دفاع از فلسطین را آرمان و افتخاری برای خود می‌داند، عنوان کرد: جمهوری سلامی ایران از اعلام حمایت خود از مردم مظلوم غزه هیچ ابایی ندارد. امام خمینی«ره» نیز آخرین جمعه‌ی رمضان را با عنوان روز قدس به این مردم مظلوم اختصاص داده است که در این روز نه تنها مردم ایران بلکه سایر مسلمانان جهان نیز با اعلام انزجار مرگ بر آمریکا را فریاد ‌می‌زنند.

وی تاکید کرد: قدس صرفا روزی برای فلسطین نیست بلکه روز امت اسلامی است و از مردم استان دعوت می‌کنم تا با حضور حماسی خود بار دیگر ظلم این خطه‌ی ظالم را به دنیا نشان دهند.

امام جمعه تبریز گفت: روز قدس نشان دهنده‌ی صف بندی عدل و عادل از ظلم است و سال جاری نیز روز قدس با همت مردم ایران پرشورتر از هر سال برگزار خواهد شد. 

وی با اشاره به روز جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: جمهوری اسلامی بر دو پایه مردمی بودن حرکت کردن بر پایه‌ی شریعت اسلام جمهوری اسلامی استوار است. زمانی که اردوگاه‌های شرق و غرب با یکدیگر می‌جگیدند جمهوری اسلامی پدید آمد و با حضور مردم در نظام حکومت حیرت تمامی مردم دنیا را از شکوه این نظام برانگیخت.

وی گفت: روز طبیعت سال جاری با ۲۱ ام رمضان سالروز شهادت مولای مومنین حضرت علی(ع)مصادف شده است و از مردم خواهش می‌کنم تا حرمت ماه رمضان را نگه دارند.

آل هاشم تاکید کرد: سفر کردن به طبیعت یکی از فعالیت‌های مهم برای سلامت مردم است اما برای حفاظت آن نیز باید به همان اندازه دقت کنیم و یادمان باشد که محیط زیست متعلق به همه‌ی انسان‌ها و آیندگان ما است.

وی با اشاره به سالروز شهادت آیت الله بروجردی گفت: وی از مراجع تقلید شیعه بود که هفده سال زعیم حوزه علمیه قم و پانزده سال مرجع عام شیعیان جهان بود.

امام جمعه تبریز ادامه داد: اعزام مبلغ به مناطق مختلف ایران و خارج کشور، ایجاد مراکز بزرگ علمی و مذهبی، ساخت مساجد و مدارس در ایران و کشورهای مختلف، درخواست برای گنجاندن درس تعلیمات دینی در دوره ابتدایی مدارس ایران و… از مهم‌ترین اقدامات دینی، سیاسی و اجتماعی او است.

وی گفت: اکنون فصل جذب و گزینش طلاب برای حوزه‌های علمیه است بنابراین از علاقمندان دعوت می‌کنم تا برای کسوت سربازی امام زمان در این حوزه‌ها ثبت نام کنند.