مالیات باغ‌ویلاهای با ارزش بیش از ۳۵ میلیارد تومان تعیین شد
مالیات باغ‌ویلاهای با ارزش بیش از ۳۵ میلیارد تومان تعیین شد

بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۳؛ مالیات باغ‌ویلاهای با ارزش بیش از ۳۵ میلیارد تومان تعیین شد تایسیز نیوز- مالیات باغ‌ویلاهای مجاز و واحدهای مسکونی که ارزش هریک از آنها بیش از ۳۵ میلیارد تومان است، طبق لایحه بودجه ۱۴۰۳ به میزان ۲ در هزار تعیین شد. به گزارش تایسیز نیوز، در جلسه صحن علنی روز دوشنبه […]

بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۳؛

مالیات باغ‌ویلاهای با ارزش بیش از ۳۵ میلیارد تومان تعیین شد

تایسیز نیوز- مالیات باغ‌ویلاهای مجاز و واحدهای مسکونی که ارزش هریک از آنها بیش از ۳۵ میلیارد تومان است، طبق لایحه بودجه ۱۴۰۳ به میزان ۲ در هزار تعیین شد.

به گزارش تایسیز نیوز، در جلسه صحن علنی روز دوشنبه – دوم بهمن ماه – مجلس شورای اسلامی، ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درباره بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۳ در دستور کار قرار گرفت و بند (ژ) و ردیف‌های آن در تبصره (۶) این لایحه به تصویب نمایندگان رسید.

ردیف (۱): زمین‌های فاقد اعیانی دارای کاربری مسکونی، اداری و تجاری، باغ‌ویلاهای مجاز (با احتساب عرصه و اعیان) و واحدهای مسکونی که ارزش هریک از آنها بیش از ۳۵۰ میلیارد (۳۵۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال باشد، مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات به میزان ۲ در هزار می‌شوند. این مالیات بر عهده شخصی است که در ابتدای سال ۱۴۰۳ مالک املاک فوق بوده است. ‌

ردیف (۲): ‌واحدهای مسکونی و باغ‌ویلاهای در حال ساخت، مشمول این مالیات نمی‌باشند. باغ‌ویلاهای غیرمجاز تا زمان دریافت پروانه ساخت یا اجرای حکم کمیسیون موضوع ماده (۳) قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، مصوب سال ۱۳۷۴ با اصلاحات بعدی و کمیسیون‌های ماده (۹۹) یا ماده (۱۰۰) قانون شهرداری‌ها حسب مورد مشمول جریمه‌ای معادل دو برابر مالیات باغ‌ویلاهای مجاز می باشند.

ردیف (۳): در زمان بررسی بخش هزینه‌ای بررسی خواهد شد.

ردیف (۴): ‌تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفند با رعایت قوانین مالیاتی، مالیات سالانه مربوط به هر یک از واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای تحت تملک خود و فرزندان کمتر از هجده سال و محجور تحت تکفل را حداکثر تا پایان بهمن ‌ماه سال ۱۴۰۳ پرداخت کنند.

در ادامه نمایندگان با ردیف (۵) تبصره (۶) موافقت کردند که طبق آن سازمان مکلف است بیست و هفت صدم درصد (۰.۲۷%) از کل ۱۰ درصد (۱۰%) مالیات بر ارزش افزوده را برای ساماندهی امور جوانان و ترویج و تعمیم فعالیت بدنی و همگانی شدن ورزش اختصاص دهد.