محیط زیست کشور به هفت هزار و ۸۰۰ محیط بان نیاز دارد
محیط زیست کشور به هفت هزار و ۸۰۰ محیط بان نیاز دارد

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست: محیط زیست کشور به هفت هزار و ۸۰۰ محیط بان نیاز دارد فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست اعلام کرد: اکنون این سازمان با کمبود بیش از ۵۹ درصدی محیط بان مواجه است، طوری که به هفت هزار و ۸۰۰ محیط بان نیاز دارد. سرهنگ جمشید محبت خانی روز […]

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست:

محیط زیست کشور به هفت هزار و ۸۰۰ محیط بان نیاز دارد

محیط زیست کشور به هفت هزار و ۸۰۰ محیط بان نیاز دارد

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست اعلام کرد: اکنون این سازمان با کمبود بیش از ۵۹ درصدی محیط بان مواجه است، طوری که به هفت هزار و ۸۰۰ محیط بان نیاز دارد.

سرهنگ جمشید محبت خانی روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از محیط بان نمونه کشور در تبریز افزود: اکنون تعداد سه هزار و ۷۰۰ محیط بان در سطح کشور وجود دارد و برای استاندارد سازی حداقل به هفت هزار و ۸۰۰ محیط بان دیگر نیاز داریم.

وی مجموعه پاسگاه های محیط بانی کشور را ۶۴ مورد اعلام و اظهار کرد: این تعداد پاسگاه رسالت حفاظت و مراقبت از ۱۳ درصد کل مساحت کشور را بر عهده دارند، اما حداکثر استقرار محیط بان در این پاسگاه سه نفر است.

محبت خانی محیط بانی را شغلی مقدس و همراه با اخلاص تعریف کرد و گفت: محیط بانان در سخت ترین شرایط بهترین عملکرد را در نقاط مختلف از خود به جای می گذارند.

به گفته وی هر کدام از محیط بانان ماهانه ۳۶۰ ساعت فعالیت دارند که در نوع خود بسیار چشمگیر است.

وی همچنین گفت: سال گذشته ۱۴هزار و ۳۵۵ متخلف محیط زیست با پنج هزار و ۱۴۲ مورد ماموریت دستگیر شدند و ۵۴ مورد سلاح جنگی کشف و ۹هزار و ۴۶۹ فقره پرونده تشکیل شد.

محبت خانی با بیان اینکه مناطق حفاظت شده تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست به دقت رصد می شود، یادآور شد: در این عرصه محیط بانان به عنوان اسطوره های مقاومت در مراقبت از عرصه های ملی نقش محوری دارند.

وی خرید یکهزار و ۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت، اخذ مجوز برای خرید یکصد دستگاه خودرو که تاکنون ۲۵ دستگاه خریداری شده است، تجهیز محیط بانی ها به تعداد ۵۰۰ دستگاه دوربین چشمی و آموزش تعداد یکهزار و ۸۰۰ نفر ساعت را از مهمترین فعالیت های یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد.

محبت خانی انتخاب محیط بان نمونه را دارای مراحل مختلف بیان کرد و ادامه داد: معیارهای مختلفی همچون فرهنگی، اجتماعی، شرایط ظاهری، شرایط سختی منطقه، امکانات رفاهی در این خصوص سنجیده می شود.

وی گفت: امسال سه محیط بان نمونه در سطح ملی انتخاب و تجلیل می شوند.