مرکز رشد انقلاب در آذربایجان شرقی تاسیس می‌شود
مرکز رشد انقلاب در آذربایجان شرقی تاسیس می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از تاسیس مرکز رشد هنر انقلاب در استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد این مرکز در ادامه فعالیت هنرجویان هنرستانها نقشی تاثیرگذار داشته باشد. سیدمحمدحسین بلاغی به مناسبت هفته معلم با حضور در جمع هنرآموزان هنرستان های میرک، کوثر و اقبال آذر تبریز اظهار کرد: یکی از […]


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از تاسیس مرکز رشد هنر انقلاب در استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد این مرکز در ادامه فعالیت هنرجویان هنرستانها نقشی تاثیرگذار داشته باشد.

سیدمحمدحسین بلاغی به مناسبت هفته معلم با حضور در جمع هنرآموزان هنرستان های میرک، کوثر و اقبال آذر تبریز اظهار کرد: یکی از بهترین و علمی‌ترین راهکارهای تربیت نیروی متعهد و متخصص جوان و خلاق هنری ایجاد زمینه برای تحصیل در هنرستان‌ هنرهای زیبا است و برخی هنرمندان بزرگ و نامدار که امروز به آنها افتخار می‌کنیم پرورش یافته همین هنرستان‌های زیبا هستند.

وی با اشاره به رویکرد جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در امر تعلیم هنر گفت: با تمهیدات و برنامه ریزی‌هایی که در این راستا انجام شده است، نسل هنرمندان متعهد از هنرستان‌ها برمی خیزند.

بلاغی رویکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در دور جدید را توجه جدی به امر آموزش هنر و تعلیم و تربیت در هنرستانها عنوان کرد و افزود: امروز اگر به نسل سازی و تربیت هنرمندان اهتمام نداشته باشیم در آینده با نقص ها و چالش هایی جبران ناپذیر مواجه خواهیم شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی همچنین بر بازخوانی سیاست ها، اولویت ها و راهبردهای این اداره کل در حوزه تعلیم هنر تاکید کرد و گفت: سعی خواهیم کرد تا بهترین فضای آموزشی را برای هنرجویان هنرستانها فراهم کنیم و سمت و سوی آموزش‌ها عاری از ضعف و خلل باشد.

بلاغی، هنرجویان هنرستان‌ها را آینده‌سازان عرصه‌ فرهنگ و هنر برشمرد و با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰۰ آموزشگاه آزاد هنری در سطح استان و در رشته های مختلف هنری در حال فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: بخشی از آموزش هنر نیز در این آموزشگاه ها در جریان است و ما برای تقویت این نهادها نیز اهتمام جدی داریم.