مرگ ۶۰ هزار ایرانی بر اثر دخانیات
مرگ ۶۰ هزار ایرانی بر اثر دخانیات

دانشگاه علوم پزشکی: مرگ ۶۰ هزار ایرانی بر اثر دخانیات محمد جعفرزاده با اشاره به آمار مصرف دخانیات در ایران در بین سالهای ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ گفت: ۱۴/۰۱ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال ایران مواد دخانی مصرف می‌کنند که سهم مردان ۲۵/۸۸ درصد و سهم زنان ۴/۴۴ درصد است. معاون دانشگاه علوم پزشکی اردبیل […]

دانشگاه علوم پزشکی:

مرگ ۶۰ هزار ایرانی بر اثر دخانیات

مرگ ۶۰ هزار ایرانی بر اثر دخانیات

محمد جعفرزاده با اشاره به آمار مصرف دخانیات در ایران در بین سالهای ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ گفت: ۱۴/۰۱ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال ایران مواد دخانی مصرف می‌کنند که سهم مردان ۲۵/۸۸ درصد و سهم زنان ۴/۴۴ درصد است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: مصرف دخانیات عامل ۲۵ بیماری کشنده است و سالانه در کشور بیش از ۶۰ هزار نفر در اثر مصرف مواد دخانی فوت می‌کنند.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از ایسنا؛ محمد جعفرزاده، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل چهارم خرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از تاریخ چهارم الی دهم خردادماه تحت عنوان هفته ملی بدون دخانیات نامگذاری شده، اظهار کرد: یکی از مشکلات عمده سلامت، گسترش استعمال دخانیات در جامعه می باشد که این خود  بعنوان یکی از شایع ترین عوامل مرگ ومیر در جهان شناخته شده است، چرا که مصرف این مواد، عامل ۲۵ بیماری کشنده از جمله سرطان ها و بیماریهای قلبی و عروقی است و پیش بینی می شود در سال های آتی، بیشترین عامل مرگ و میر و کاهش طول عمر باشد.