مسکو: خطر تنش جدی در مرز ایران و افغانستان را محتمل نمی‌دانیم
مسکو: خطر تنش جدی در مرز ایران و افغانستان را محتمل نمی‌دانیم

مسکو: خطر تنش جدی در مرز ایران و افغانستان را محتمل نمی‌دانیم ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان اظهار داشت که روسیه خطر تبدیل درگیری‌ها در مرز ایران و افغانستان به یک تنش جدی را مشاهده نمی‌کند. نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان تصریح کرد: “فکر نمی‌کنم خطری وجود داشته باشد. […]

مسکو: خطر تنش جدی در مرز ایران و افغانستان را محتمل نمی‌دانیم

مسکو: خطر تنش جدی در مرز ایران و افغانستان را محتمل نمی‌دانیم

ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان اظهار داشت که روسیه خطر تبدیل درگیری‌ها در مرز ایران و افغانستان به یک تنش جدی را مشاهده نمی‌کند.

نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان تصریح کرد: “فکر نمی‌کنم خطری وجود داشته باشد. چنین حوادثی بدون عواقب طولانی مدت نیز قبلاً رخ داده است».

به گزارش تایسیز نیوزبه نقل از اسپوتنیک، پیش از این رسانه‌ها از درگیری بین مرزبانان ایرانی و نیرو‌های طالبان در استان نیمروز در جنوب غربی افغانستان خبر داده بودند.

احمد وحیدی وزیر کشور درباره تنش مرزی ایران و افغانستان گفت: این درگیری‌ها مختصر بود که پاسخ لازم به مرزداران افغانستانی داده شد و اکنون مشکلی در نقطه مرزی برای تردد وجود ندارد.

وی افزود: یک تیراندازی از طرف مرزداران افغانستانی صورت گرفت و طبیعتا پاسخ آن‌ها هم به شکل مقتضی داده شد.

وی با بیان اینکه این درگیری مختصر بود، اضافه کرد: درگیری‌ها در ادامه برطرف شد و مذاکرات هم با طرف طالبانی صورت گرفت.تماشاخانه

وزیر کشور یادآور شد: در زمان حاضر ما مشکلی نداریم و نقطه مرزی برای تردد باز بوده و در آرامش قرار دارد.

حدود ساعت ۱۰ صبح روز گذشته (ششم خردادماه) نیرو‌های طالبان از سمت افغانستان بدون در نظر گرفتن و رعایت قوانین بین المللی و حسن همجواری با انواع سلاح مبادرت به تیراندازی به پاسگاه ساسولی واقع در حوزه هنگ مرزی زابل کردند که با واکنش قاطعانه مرزبانان دلیر و شجاع فراجا مواجه شدند و در این درگیری ۲ نیروی مرزبان کشور شهید و ۲ شهروند دیگر زخمی شدند.