مهار آتش سوزی در جنگل‌های قره داغ
مهار آتش سوزی در جنگل‌های قره داغ

فرماندار خداآفرین خبر داد مهار آتش سوزی در جنگل‌های قره داغ فرماندار خداآفرین گفت: آتشی که از دیشب در جنگل‌های ارسباران واقع در محدوده‌ی روستای چایکندی شهرستان خداآفرین رخ داده بو‌د مهار شد. به گزارش تایسیز نیوز، بهروز افزود: در این حادثه حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی مشجر و نیمه مشجر ارسباران در محدوده این […]

فرماندار خداآفرین خبر داد

مهار آتش سوزی در جنگل‌های قره داغ

مهار آتش سوزی در جنگل‌های قره داغ

فرماندار خداآفرین گفت: آتشی که از دیشب در جنگل‌های ارسباران واقع در محدوده‌ی روستای چایکندی شهرستان خداآفرین رخ داده بو‌د مهار شد.

به گزارش تایسیز نیوز، بهروز افزود: در این حادثه حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی مشجر و نیمه مشجر ارسباران در محدوده این شهرستان طعمه حریق شد.

وی خاطر نشان کرد: هر چند بالگرد آب‌پاش سپاه هم به منطقه اعزام شده بود، اما نیرو‌های امدادی منابع طبیعی و محیط زیست پیش از حضور این بالگرد، آتش را خاموش کرده بودند.

فرماندار خداآفرین ادامه داد: با وجود اینکه سخت‌گذر بودن منطقه و وزش شدید باد عملیات مهار آتش را با مشکل مواجه کرده بود، نیرو‌های امدادی با سخت‌کوشی و تلاش شبانه‌روزی از پیش‌روی آتش جلوگیری کردند.

مسئولان حفاظت محیط زیست استان هشدار داده اند: به علت گرم شدن هوا و احتمال آتش سوزی، شهروندان و گردشگران در طبیعت آتش روشن نکنند.

حریق جنگل‌ها و مراتع به ویژه زمانی که با وزش باد همراه است اگر در مراحل اولیه اطفا و کنترل نشود مدیریت و اطفای آن سخت و سبب سرایت حریق به مناطق مسکونی و اراضی کشاورزی می‌شود.