مکش صحیح دودکش لوازم گاز سوز را جدی بگیریم
مکش صحیح دودکش لوازم گاز سوز را جدی بگیریم

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز بر ضرورت بازبینی دوره ای از دودکش ها با شروع فصل سرما و خطرات نشت گاز منوکسید کربن و عدم مکش مناسب دودکش لوازم گاز سوز تاکید کرد. به گزارش تایسیزنیوز، سعید صالح نیا مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز با بیان اینکه در برخی موارد شاهد انتشار […]

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز بر ضرورت بازبینی دوره ای از دودکش ها با شروع فصل سرما و خطرات نشت گاز منوکسید کربن و عدم مکش مناسب دودکش لوازم گاز سوز تاکید کرد.

به گزارش تایسیزنیوز، سعید صالح نیا مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز با بیان اینکه در برخی موارد شاهد انتشار گاز منوکسید کربن لوازم گاز سوز به داخل منازل و مسمومیت ناشی از آن هستیم افزود: با شروع فصل سرما و استفاده از لوازم گاز سوز بهتر است بازدید دوره ای از دودکش ها داشته باشیم و از مکش صحیح آن اطمینان حاصل کنیم.

وی ادامه داد: ممکن است در طول فصل گرما، پرنده ای داخل دودکش، لانه سازی کرده و همین امر موجب انسداد مسیر شده باشد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز افزود: عدم مکش صحیح گاز منوکسید موجب برگشت آن به داخل منزل و مسمومیت و مرگ افراد منزل را به دنبال دارد.

صالح نیا یاد آور شد: می توان با استفاده از یک چوب کبریت روشن و قرار دادن مقابل دودکش از باز بودن مسیر دود کش اطمینان حاصل کرد. اگر شعله به سمت داخل دود کش کشیده شد نشان از باز بودن مسیر و اگر هیچ تغییری رخ نداد و یا شعله به سمت داخل اتاق کشیده شد،نشان از نقص در سیستم دودکش است است و باید بررسی های لازم انجام شود.

وی در خاتمه به انتشار هفدهمین انیمیشن ایمنی با همین موضوع اشاره و افزود: شهروندان می توانند هر گونه پیشنهادات آموزشی خود را با اداره روابط عمومی این سازمان در میان بگذارند.