میزان مشارکت روستاییان آذربایجان‌شرقی در انتخابات همیشه بیش از ۶۰ درصد است
میزان مشارکت روستاییان آذربایجان‌شرقی در انتخابات همیشه بیش از ۶۰ درصد است

میزان مشارکت روستاییان آذربایجان‌شرقی در انتخابات همیشه بیش از ۶۰ درصد است تایسیز نیوز- رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه میزان مشارکت روستاییان و عشایر استان در انتخابات همیشه بالاتر از ۶۰ درصد است، گفت: تاکنون روستایی در استان وجود ندارد که میزان مشارکت در آن کمتر از ۶۰ درصد ثبت شده باشد. به […]

میزان مشارکت روستاییان آذربایجان‌شرقی در انتخابات همیشه بیش از ۶۰ درصد است

تایسیز نیوز- رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه میزان مشارکت روستاییان و عشایر استان در انتخابات همیشه بالاتر از ۶۰ درصد است، گفت: تاکنون روستایی در استان وجود ندارد که میزان مشارکت در آن کمتر از ۶۰ درصد ثبت شده باشد.

به گزارش تایسیز نیوز، «تراب محمدی» روز دوشنبه در جلسه هم اندیشی مشارکت حداکثری روستاییان در انتخابات، افزود: انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری روز یازده اسفند امسال در چهار هزار و ۸۸۷ نقطه آذربایجان شرقی برگزار می شود و حدود نیمی از صندوق های اخذ رای در روستاهای استان مستقر خواهد شد.

وی اظهار کرد: هدف ما افزایش مشارکت و شور انتخاباتی در سطح استان بدون توجه به جناح بندی ها و گروه بندی های سیاسی است و همه دستگاه هایی که در روستاها خدمات ارایه می دهند، باید آن ها را تبیین و اطلاع رسانی کنند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت تبیین خدمات دولت و نظام در جامعه به ویژه مناطق روستایی، گفت: مدیران، خدمات نظام و فعالیت های دولت سیزدهم در ۲ سال گذشته را به مردم تبیین کنند.

محمدی، با اشاره به پرداخت ۲۰ هزار میلیارد ریال به دهیاری های استان از محل ارزش افزوده در ۲ سال گذشته، ادامه داد: خدماتی که نظام و دولت در روستاها و در حوزه های مختلف مانند اجرای طرح هادی، برق رسانی، گازرسانی، ساخت جاده های بین روستایی، بیمه درمانی و غیره ارایه کرده، بی نظیر است و همه این ها باید به مردم تبیین شود.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، یادآور شد: معاندان و دشمنان این نظام و مردم، شبانه روز تبلیغ کردند تا مردم را از حضور در جشن انقلاب اسلامی بازدارند، اما مردم با حضور خود آن ها را ناکام گذاشتند، به طوری که حضور مردم نسبت به سال های گذشته افزایش یافت.

محمدی، با بیان اینکه مردم، کم کاری برخی مسوولان را به پای نظام و انقلاب نمی‌ گذارند، افزود: اگر مسوولان وظایف خود را به خوبی انجام دهند و در کنار آن عملکرد و خدمات دولت و نظام به مردم به موقع تبیین و روشنگری شود، میزان اعتماد آنها به نظام و مسوولان افزایش می یابد.

«محمد اسکندری»، مدیرکل امور روستایی و شورای استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه روستائیان و عشایر در تمام مراحل انقلاب حضور فعالی داشته و قدردان نظام هستند، گفت: بیشتر روستاهای استان در انتخابات مشارکت ۱۰۰ درصدی دارند و به صورت پرشور در پای صندوق های رای حاضر می‌شوند.

دانش آموزان، به خانواده های خود در مورد انتخاب اصلح و مشارکت در انتخابات آگاهی دهند

فرماندار تبریز نیز امروز در همایش رای اولی ها در این شهر گفت: دانش آموزانی که به بلوغ سیاسی رسیده‌ و در انتخابات پیش رو مشارکت خواهند کرد به خانواده‌های خود در مورد انتخاب اصلح و مشارکت در انتخابات آگاهی دهند.

«یونس فاتح»، با بیان اینکه دانش آموزان محور توسعه‌ کشور هستند، افزود: کشور زمانی قوی می شود که دانش آموزان و سیستم آموزش و پرورش قوی داشته باشد.

وی با اشاره به نقش دانش آموزان در هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: دانش آموزان با روحیه استعمارستیزی در دوران دفاع مقدس مقابل دشمنان جنگیدند اکنون دشمن از چنین روحیه‌ ای می‌ترسد به طوری که در فضای مجازی روزانه چهار میلیون و ۵۰۰ کامنت می گذارند که ۲ میلیون کامنت در خصوص تهدید نظام است.

فرماندار تبریز با تاکید بر اینکه دانش آموزان صاحبان این مملکت هستند، گفت: کشور در هشت سال دفاع مقدس توسط دانش آموزان اداره شد و آنان تهدید را به فرصت تبدیل کردند و امروز نیز دانش آموزان نباید اجازه دهند دشمن آنها را فریب دهد.

فاتح، با بیان اینکه این مملکت و درخت تنومند انقلاب با خون شهدای جوان و دانش آموز آبیاری شده است، ادامه داد: دشمن درصدد سست عنصر کردن دانش آموزان است.

وی با اشاره به مشارکت پرشور مردم در حماسه ۲۲ بهمن امسال اظهار کرد: مردم با وجود مشکلات، در این روز حضور گسترده‌ داشتند چون که مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند.

فرماندار تبریز با تاکید بر اینکه شرکت در انتخابات حق رای اولی‌هاست، گفت: مسوولان باید در خدمت کردن به مردم رقابت کنند، متاسفانه عده ای با انتخاب های نادرست باعث شدند که منطقه‌ آن‌ها پیشرفتی نکند.

فاتح، افزود: رهبر معظم انقلاب همواره به چهار اصل سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت در انتخابات تاکید کرده‌ اند که همگی باید به این اصول دقت کافی کرد.

وی یادآور شد: به طور قطع اگر افراد سالمی توسط مردم انتخاب شوند و نگاه، نگاهی عالمانه باشد، افراد انتخاب شده نیز طایفه ای و قبیله ای نخواهند شد بلکه افرادی قوی انتخاب می شوند که همواره در جهت نفع مردم و توسعه منطقه تلاش خواهند کرد.