نخستین المپیاد مهارتی سربازان وظیفه در تبریز برگزار می شود
نخستین المپیاد مهارتی سربازان وظیفه در تبریز برگزار می شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی از  برگزاری نخستین المپیاد مهارتی سرباز در تبریز خبر داد. به گزارش تایسیزنیوز، علی مشایخی اظهار کرد: در جریان سفر سردار کمالی مشاور قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح کشور به تبریز پیشنهاد برگزاری مسابقات مهارتی بین سربازان نیروهای نظامی و انتظامی را ارائه دادیم. […]

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی از  برگزاری نخستین المپیاد مهارتی سرباز در تبریز خبر داد.


به گزارش تایسیزنیوز، علی مشایخی اظهار کرد: در جریان سفر سردار کمالی مشاور قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح کشور به تبریز پیشنهاد برگزاری مسابقات مهارتی بین سربازان نیروهای نظامی و انتظامی را ارائه دادیم.

وی ادامه داد: با توجه به استقبال این قرارگاه از پیشنهاد ارائه شده و تدوین شیوه نامه آن مقرر شد نخستین المپیاد مهارتی سربازان یگان های مسلح در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار شود و بر همین اساس پنج سرباز دارای مهارت های فنی و حرفه ای از هر یک از یگان های نظامی در مرحله شهرستانی رقابت خواهند کرد.

وی از انجام مقدمات حضور در این المپیاد توسط نیروی انتظامی و سپاه و انجام هماهنگی لازم با ارتش در این زمینه خبر داد و اظهار کرد: نفرات برتر مرحله شهرستانی در اردوی آموزشی استانی سازمان فنی و حرفه ای شرکت کرده و در نهایت سه نفر از هر یگان برای حضور در مرحله کشوری معرفی خواهند شد.

مشایخی گفت: با توجه به ارایه پیشنهاد اولیه از سوی استان به احتمال بالا تبریز میزبان مرحله کشوری نخستین المپیاد مهارتی سربازان یگان های مسلح خواهد بود و نفرات برتر شهرستانی پس از مصاحبه های کتبی و عملی به اردوی آموزشی استانی راه خواهند یافت و در مرحله کشوری نیز جوایز و تشویق های قابل توجهی از جمله ترفیع درجه برای مربیان و فرماندهان یگان ها و تشویق خدمتی و ریالی برای سربازان در نظر گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به تاکید فرمانده کل قوا بر لزوم کسب یک مهارت توسط سربازان تا پایان دوره خدمتی، اظهار کرد: هر سربازی که موفق به کسب کارت مهارت در این مدت نشود امکان دریافت کارت پایان خدمت نخواهد داشت و همچنین هر سربازی اگر قبل از اعزام موفق به دریافت یک کارت مهارت شود، از امتیاز ۲ ماه کسر خدمت سربازی برخوردار خواهد شد.

هجدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز و یازدهمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری تا ۲۱ آبان از ساعت ۱۰ تا ۲۱ در محل نمایشگاه های بین المللی تبریز در حال برگزاری است.