نفس مردم کوجووار را پالایشگاه تبریز گرفته است؟
نفس مردم کوجووار را پالایشگاه تبریز گرفته است؟

نفس مردم کوجووار را برگردانید! اختصاصی تایسیز‌نیوز 🔹باتوجه به گسترش فعالیت‌های صنعتی در سطح کشور، مسئله آلودگی هوا، به یک مشکل جدا نشدنی در کنار این فعالیت‌ها بدل شده است. هرچند همواره تمامی دولت‌ها در زمینه حل معضل آلودگی هوا فعالیت‌هایی انجام داده اند که مهم ترینشان هم پاشیدن آب از طریق هواپیماها بود! اما […]

نفس مردم کوجووار را برگردانید!

اختصاصی تایسیز‌نیوز

🔹باتوجه به گسترش فعالیت‌های صنعتی در سطح کشور، مسئله آلودگی هوا، به یک مشکل جدا نشدنی در کنار این فعالیت‌ها بدل شده است. هرچند همواره تمامی دولت‌ها در زمینه حل معضل آلودگی هوا فعالیت‌هایی انجام داده اند که مهم ترینشان هم پاشیدن آب از طریق هواپیماها بود! اما این معضل همچنان در جای جای کشور وجود دارد.

🔹《کوجووار》،منطقه ای در جنوب‌غربی تبریز در مجاورت واحدهای صنعتی بزرگ به خصوص پالایشگاه است که ساکنان آن می‌گویند آلایندگی ناشی از فعالیت این مرکز نفس‌شان را بریده است.

🔹در گذشته، این محله، باغ‌ها و مزارع فراوانی را در خود جای داده بود که منبع درآمد ساکنان محسوب می‌شد؛ ولی امروزه به‌جهت مستقر شدن کارخانه‌های تولیدی و صنعتی شهر تبریز در این منطقه و آلودگی ناشی از آن، اکثر این باغ‌ها و مزارع کشاورزی از بین رفته‌اند.موضوع پخش بوی نامطبوع در کوجووار تبریز سال هاست که گریبان گیر مردم این منطقه شده است و اهالی منطقه کوجووار به جهت نزدیک بودن به پالایشگاه تبریز تحت تاثیر فراوان این بو و مشکلات زیست محیطی هستند.

🔹این روزها شاهد اعتراض شدید مردم این منطقه به وضعیت موجود و آلودگی هوا هستیم. این درحالیست که سال گذشته برخی از مسئولان از رفع کامل بوی نامطبوع متصاعد شده در پالایشگاه تبریز خبر دادند ولی در روزهای اخیر بازهم شاهد گسترش این بوی نامطبوع در منطقه کوجووار تبریز هستیم. با اینکه مسئولان می‌گویند اقدامات زیادی در حل این مشکل انجام دادند ولی بازهم مردم با انتشار مجدد بوی بد مواجه شده اند.

🔹یکی از روستاییان کوجووار می‌گوید: مشکل بوی بد در کوجووار تمام نشدنی است، هر سال در این فصل از سال این بو در روستای کوجووار گسترش پیدا می کند.با اینکه مسئولان می‌گویند مشکل حل می شود ولی هرگز مشکل حل نمی‌شود و شاهد گسترش این بوی نامطبوع در روزهای اخیر نیز بودیم که مشکلاتی را برای مردم به وجود آورد. هر چند مدیر عامل پالایشگاه تبریز مدعی هستند که فعالیت مجتمع های مطبوع شان هیچ گونه آلودگی ندارد، اما مردم «کوجووار» نظر دیگری دارند و می گویند که قرار نیست حتما آلودگی هوا، رنگ و نشان خاصی داشته باشد تا همه آن را با چشم مسلح و غیر مسلح ببینند و لمس کنند!

🔹فعالیت پالایشگاه قطعا مهم است، اما مهمتر از آن نفسی است که وجود داشته باشد تا برای سر پا ماندن پالایشگاه بتواند کار کند! نفس‌مردم را برگردانید!

✍🏻گزارش: حانیه هادی