نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر نقره گوهر سنگ و ماشین‌آلات مربوطه، نقطه عطفی برای تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان
نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر نقره گوهر سنگ و ماشین‌آلات مربوطه، نقطه عطفی برای تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان

نشست خبری حبیب ماهوتی مدیر نمایشگاه بین المللی تبریز با اصحاب رسانه در مورد برگزاری هفدهمین نمایشگاه تخصصی طلا،جواهر نقره گوهر سنگ و ماشین آلات مربوطه در محل نمایشگاه تبریز با اصحاب رسانه برگزار شد.ماهوتی در ابتدای سخنان خود با تشکر از اصحاب رسانه در انعکاس اخبار مربوط به نمایشگاه تشکر کرد و گفت  هفدهمین […]

نشست خبری حبیب ماهوتی مدیر نمایشگاه بین المللی تبریز با اصحاب رسانه در مورد برگزاری هفدهمین نمایشگاه تخصصی طلا،جواهر نقره گوهر سنگ و ماشین آلات مربوطه در محل نمایشگاه تبریز با اصحاب رسانه برگزار شد.
ماهوتی در ابتدای سخنان خود با تشکر از اصحاب رسانه در انعکاس اخبار مربوط به نمایشگاه تشکر کرد و گفت  هفدهمین نمایشگاه طلا و جواهر را پیش رو داریم نمایشگاه طلا و جواهرات سال‌های قبل در حد و اندازه ای که می خواستیم برگزار نشده بود اما این دوره به نظر من بهترین نمایشگاه خواهد بود.
وی ادامه داد اتحادیه طلا و جواهر برای برگزاری این نمایشگاه زحمات زیادی کشیده و بسیاری از برندهای خارجی نیز در این نمایشگاه حضور پیدا خواهند کرد.من به شخصه چندین نمایشگاه تخصصی طلا و جواهر در خارج از کشور مشاهده کرده ام و آرزوی شخصی من این است که نمایشگاه طلا و جواهر استان ما هم در حد و اندازه نمایشگاه های بین المللی در دنیا برگزار شود.
ماهوتی در ادامه صحبت هایش افزود امید دارم استقبال خوبی از این نمایشگاه از جانب سایر استان‌ها و همچنین کشورهای همسایه صورت گیرد.امید دارم مسئولان مربوطه بتوانند این نمایشگاه را به صورت عالی برگزار کنند.

شربیانی رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان نیز در این نشست در مورد برگزاری هفدهمین نمایشگاه طلا و جواهر گفت:این اولین بار است که خود اتحادیه مجری این نمایشگاه است و این باعث شده اکثر اعضای اتحادیه از این موضوع استقبال کنند.
شربیانی در ادامه صحبت هایش افزود :از استان‌های آذربایجان غربی،اردبیل و زنجان هم مهمانهایی داریم که در این نمایشگاه حضور پیدا خواهندکرد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر در مورد مهمانهای خارجی این نمایشگاه گفت :مهمانهایی از کشور ترکیه در زمینه ماشین آلات خواهیم داشت که جزو تولید کنندگان قوی در زمینه طلا و جواهر هستند.مهمانهای مهمی از اربیل عراق خواهیم داشت.
شریانی در ادامه افزود:این نمایشگاه برای اولین بار است که چنین استقبالی عالی  از طرف تولیدکنندگان برای حضور در این نمایشگاه اتفاق افتاده است.این نمایشگاه با توجه به تخصصی بودن بیشتر معرفی برندها و محصولات است اما ممکن است برخی از تولید کنندگان برای برخی شهروندان که مایل به خرید جزئی هستند هم امکاناتی را  فراهم کنند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان در مورد برگزاری همایش تخصصی که قرار است در دانشگاه تبریز برگزار شود گفت : ۲۶ آبان ماه در دانشگاه تبریز همایش تخصصی در مورد توسعه صنعت طلا سازی برگزار خواهد شد و یک همایش کاملا علمی است و مقاله های کاملا تخصصی و علمی در این همایش ارائه خواهد شد.
شربیانی در ادامه صحبت هایش در مورد گوهر سنگ ها و فعالیت های صورت در این زمینه گفت:برگزاری هم چنین نمایشگاه هایی باعث خواهد شد به داشته های بالاتری دست یابیم. استان ما دارای پتانسیل های بالایی در زمینه گوهر سنگ می باشد و شهرستان میانه جزو یکی از بهترین منابع گوهر سنگ ها محسوب می شود و ما از این بستر حمایت های لازم را خواهیم کرد.

شربیانی در ادامه در مورد بازرسی های اتحادیه طلا و جواهر گفت :اتحادیه یک شیوه نامه دارد که در این بستر می توانیم در جهت بازرسی عیار طلا و جواهرات اقدام کنیم.

در ادامه نشست غضنفریان رئیس اتحادیه طلاو جواهر استان زنجان در مورد برگزاری هفدهمین نمایشگاه طلا و جواهر گفت:
خوشحالم که تبریز به عنوان شهر اولین ها تمامی استان‌های همجوار را دور هم جمع کرده است تا چنین نمایشگاه مهمی را برگزار کند.
وی در ادامه صحبت هایش افزود متاسفانه بخاطر مشکلات موجود در این بستر باعث شده است که افراد زیادی که رشته جواهر سازی را بلد هستند بیکار مانده اند و این برای صنعت طلا و جواهر قابل قبول نیست.من به جرات می گویم اگر کارشکنی ها در مقابل سرمایه گذاران صورت نگیرد هیچ کشور همسایه ای نمی تواند در این صنعت با ایران رقابت کند.
با ۴ غرفه از استان زنجان در این نمایشگاه حضور پیدا خواهیم کرد.

در ادامه این نشست خبری داننده رئیس طلا و جواهر استان آذربایجان غربی در مورد برگزاری هفدهمین نمایشگاه طلا و جواهر گفت:نمایشگاه نقطه عطفی است برای تولید کنندگان و عرضه کنندگان و برگزاری چنین نمایشگاه هایی بسیار لازم است.
تبریز به عنوان یک شهر پر پتانسیل توانست استارت اولیه را برای برگزاری این نمایشگاه بزند ما هم استقبال کرده ایم و ده تولید کننده از استان آذربایجان غربی در این نمایشگاه حضور پیدا خواهندکرد و یکی از تولید کنندگان هم در زمینه ماشین آلات فعالیت دارند.

گزارش از: فرزانه حاجی‌کاظمی گوگانی