نمایش همدلی مردم تبریز قوت قلب مردم غزه شد
نمایش همدلی مردم تبریز قوت قلب مردم غزه شد

شهردار غزه در پیام متقابل به شهردار تبریز عنوان کرد: نمایش همدلی مردم تبریز قوت قلب مردم غزه شد تایسیز نیوز- شهردار غزه با ارسال پیامی به شهردار تبریز، با قدردانی از مواضع حمایتی شهروندان تبریزی‌ در قبال عملیات غرورآفرین طوفان‌ الاقصی و همچنین محکومیت جنایات رژیم منحوس اسرائیل در غزه، نمایش همدلی مردم تبریز […]

شهردار غزه در پیام متقابل به شهردار تبریز عنوان کرد:

نمایش همدلی مردم تبریز قوت قلب مردم غزه شد

تایسیز نیوز- شهردار غزه با ارسال پیامی به شهردار تبریز، با قدردانی از مواضع حمایتی شهروندان تبریزی‌ در قبال عملیات غرورآفرین طوفان‌ الاقصی و همچنین محکومیت جنایات رژیم منحوس اسرائیل در غزه، نمایش همدلی مردم تبریز را قوت قلب غزه عنوان کرد.

به گزارش تایسیز نیوز، در پیام یحیی السراج، شهردار غزه که روز سه شنبه منتشر شد خطاب به یعقوب هوشیار شهردار تبریز آمده است: لازم می‌دانم از طرف مردم غزه قدردانی خودم را نسبت به پیام اندیشمندانه و حمایتی جنابعالی ابراز کنم، سخنان شما که روح همبستگی را تجسم می‌بخشد عمیقاً در غزه طنین انداز شد.

در ادامه پیام شهردار غزه آمده است: تلاش‌های تبریز، شهری که مشهور به میراث فرهنگی و تاریخ غنی است، را در راستای حمایت از صلح و تفاهم متقابل از مجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی گوناگون آن ارج نهاده و قدردان شما هستیم چنین تلاش‌هایی نور امید را در این روزهای چالش‌برانگیز به سمت غزه می‌افکند و در این ایام مشقت‌بار، چنین حمایت‌های دوستانه‌ای است که به ما قدرت می‌بخشد، شناخت شما از چالش‌های پیش روی مردم غزه و التزام شما نسبت به نمایش همدلی با غزه منشاء قوت قلب و شکیبایی برای مردم غزه است.

یحیی‌السراج در پیام خود می افزاید: امیدواریم که از راه گفت و گو های مداوم و پشتیبانی‌های دوجانبه بتوانیم یک محیط مالامال از صلح، تفاهم و احترام برای همگان ایجاد کنیم.

شهردار غزه با قدردانی مجدد از پیام صمیمانه و حمایتی مردم تبریز ابراز امیدواری کرده است که تلاش‌های جمعی به آینده‌ای مملو از صلح و احترام متقابل منجر شود.

به گزارش تایسیز نیوز، شهردار تبریز در پیام خود به مناسبت روزه غزه (۲۹ دی) عنوان کرده بود: غزه نماد مقاومت، پایداری و تظلم‌خواهی ملتی است که به مدت بیش از ۶۰ سال در برابر زیاده‌خواهی چپاولگران غاصبِ تا دندان مسلح و حامیان به ظاهر قدرتمندش ایستادگی کرده است و تبریز خواهرخوانده وفادار غزه در سنگر مقاومت است.

۲۹ دی ماه در تقویم مناسبتی کشور به خاطر رشادت‌های مردم فلسطین در سال ۱۳۸۷ برای مقاومت و مقابله با تجاوزات نظامیان رژیم صهیونیستی در جریان حمله نظامی و درگیری‌های ۱۷روزه (۲۷ دسامبر ۲۰۰۸ تا ۱۷ ژانویه ۲۰۰۹ ) به عنوان روز غزه نامگذاری شده است.

غزه یکی از ۹ شهر خواهرخوانده تبریز است.