هشت هکتار از اراضی ملی آذربایجان شرقی آزادسازی شد
هشت هکتار از اراضی ملی آذربایجان شرقی آزادسازی شد

هشت هکتار از اراضی ملی آذربایجان شرقی آزادسازی شد تایسیز نیوز- دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان شرقی از آزادسازی بیش از هشت هکتار از اراضی تصرف شده این استان در سالجاری خبر داد. به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان، بابک محبوب علیلو با اشاره به اینکه این […]

هشت هکتار از اراضی ملی آذربایجان شرقی آزادسازی شد

هشت هکتار از اراضی ملی آذربایجان شرقی آزادسازی شد

تایسیز نیوز- دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان شرقی از آزادسازی بیش از هشت هکتار از اراضی تصرف شده این استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش تایسیز نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان، بابک محبوب علیلو با اشاره به اینکه این اراضی در بخش‌های خسروشاه، باسمنج و اسپیران از توابع شهرستان تبریز توسط افراد فرصت طلب تصرف شده بود، افزود: تلاش برای رفع تصرف از اراضی ملی جزو اولویت های اصلی و مهم دستگاه قضائی است.

وی به موضوع تبصره یک ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور اشاره و اضافه کرد: اراضی ملی آزاد شده فوق دارای ارزش اقتصادی بسیار بالا ، توسط اشخاص سودجو و فرصت طلب مورد دخل و تصرف قرار گرفته بود که با رفع تصرف آنها، به بیت المال عودت داده شد.

محبوب علیلو ادامه داد: دستگاه قضایی برای حفظ حقوق بیت المال و برخورد با زمین خواران، با قانون شکنان در هر جایگاهی که باشند برخورد قاطع خواهد کرد و بر این اساس با هیچ کسی مماشات نخواهد شد.

وی گفت: با هدف پیشگیری از وقوع جرم، مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک به تصرف و تعدی به اراضی ملی، بلافاصله موضوع را برای پیشگیری و برخوردهای قاطعانه و قانونی به دادستانی مرکز استان اطلاع دهند.