هشدار سیل آذربایجان شرقی صادر شد
هشدار سیل آذربایجان شرقی صادر شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خبر داد هشدار سیل آذربایجان شرقی صادر شد مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به صدور هشدار نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان، گفت: فعالیت سامانه بارشی و شرایط فصلی و محلی در نیمه شمالی و شرقی استان موجب بروز سیل و آبگرفتگی معابر می‌شود. «مجید فرشی» با تاکید […]

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خبر داد

هشدار سیل آذربایجان شرقی صادر شد

هشدار سیل آذربایجان شرقی صادر شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به صدور هشدار نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان، گفت: فعالیت سامانه بارشی و شرایط فصلی و محلی در نیمه شمالی و شرقی استان موجب بروز سیل و آبگرفتگی معابر می‌شود.

«مجید فرشی» با تاکید بر انجام اقدامات پیشگیرانه از سوی دستگاه های خدماتی در خصوص شرایط ناپایدار جوی، افزود: در این راستا به تمام فرمانداری ها، ادارات، بخشداری ها، شهرداری ها، دهیاری ها و دستگاه های خدمات رسان به ویژه در نیمه شمالی و شرقی استان ابلاغیه هشدار نارنجی ارسال شده است.

وی با بیان اینکه نیروهای مدیریت بحران بویژه در شهرستان های نیمه شمالی و شرقی استان در آماده باش کامل قرار دارند، اظهار کرد: فعالیت این سامانه همچنین موجب رگبار باران، غرش آذرخش و در نواحی مستعد بروز مه و بارش تگرگ می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: به دنبال بارش های سه روز گذشته و جاری شدن سیل، بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال به باغات و اراضی کشاورزی استان و پنج دستگاه خودرو سواری و ادوات کشاورزی خسارت وارد شده است.

فرشی ادامه داد: با توجه به تشدید فعالیت سامانه بارشی و احتمال جاری شدن روان آب، طغیان رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و لغزندگی جاده ها، لایروبی کانال ها و آبروها ضروری است و دامداران و عشایر از چرای دام و تردد در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع خودداری کنند.