هوشمندسازی شبکه‌های توزیع، جهت جلوگیری از هدررفت آب ضروری است
هوشمندسازی شبکه‌های توزیع، جهت جلوگیری از هدررفت آب ضروری است

معاون استاندار آذربایجان شرقی: هوشمندسازی شبکه‌های توزیع، جهت جلوگیری از هدررفت آب ضروری است به گزارش تایسیز آذربایجان ،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیشترین میزان هدررفت آب تبریز داخل شبکه‌ آبرسانی است، گفت: هوشمندسازی شبکه‌های آبی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان جهت جلوگیری از هدررفت آب ضروری است. جبار علی […]

معاون استاندار آذربایجان شرقی:

هوشمندسازی شبکه‌های توزیع، جهت جلوگیری از هدررفت آب ضروری است

هوشمندسازی شبکه‌های توزیع، جهت جلوگیری از هدررفت آب ضروری است

به گزارش تایسیز آذربایجان ،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیشترین میزان هدررفت آب تبریز داخل شبکه‌ آبرسانی است، گفت: هوشمندسازی شبکه‌های آبی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان جهت جلوگیری از هدررفت آب ضروری است.

جبار علی ذاکری در جلسه هوشمندسازی سامانه‌های آب و انرژی و بیومانیتورینگ، اظهار کرد: یکی از مزایای هوشمندسازی شبکه توزیع آب این است که می‌تواند به کاهش هدررفت آب کمک کرده و با تشخیص سریع نشت‌ها و اختلالات در شبکه، می‌توان عملیات تعمیر و نگهداری را سریعاً انجام داد.

 وی ادامه داد: شبکه توزیع آب هوشمند یک راه‌حل پیشرفته و کارآمد برای مدیریت منابع آب است که می‌تواند به حفظ آب و حفاظت از محیط‌زیست کمک کند.

وی خطاب به دستگاه‌های مسئول گفت: با افزایش مصرف آب در فصول گرم سال باید این هدررفت را جبران کرده و این کار را اولویت خود بدانید و جدی پیگیری کنید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تشریح کرد: شرکت سرمایه‌گذار جهت هوشمندسازی شبکه آب‌های زمینی تبریز متعهد شد، ظرف یک هفته مقدمات انعقاد تفاهم‌نامه چندجانبه را فراهم کرده و طرفین قرارداد (آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان) نیز نسبت به پیگیری شتاب کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر به هوشمندسازی شبکه توزیع آب بپردازیم تأمین و توزیع آب مدیریت خواهد شد و شبکه آبرسانی پایدارتری خواهیم داشت و هدررفت آب به حداقل رسیده و میزان مصرف نیز کاهش‌یافته و شاهد طول عمر تأسیسات نیز خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، در این جلسه سرمایه‌گذار هوشمندسازی شبکه‌های توزیع آب در مورد اهداف طرح گزارشی ارائه داد.