هیچ نوع بیماری دام و طیور در آذربایجان‌شرقی وجود ندارد
هیچ نوع بیماری دام و طیور در آذربایجان‌شرقی وجود ندارد

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی اعلام کرد: امسال تاکنون هیچ گونه بیماری دام و طیور و بیماری مشترک با انسان در این استان گزارش نشده و وجود ندارد. به گزارش تایسیزنیوز، یحیی شیری پور در نمایشگاه مطبوعات تبریز، افزود: تمام دامداری ها و مراکز نگهداری طیور آذربایجان شرقی به طور مداوم و مرتب از سوی کارشناسان […]

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی اعلام کرد: امسال تاکنون هیچ گونه بیماری دام و طیور و بیماری مشترک با انسان در این استان گزارش نشده و وجود ندارد.

به گزارش تایسیزنیوز، یحیی شیری پور در نمایشگاه مطبوعات تبریز، افزود: تمام دامداری ها و مراکز نگهداری طیور آذربایجان شرقی به طور مداوم و مرتب از سوی کارشناسان دامپزشکی در مراکز شهری و مناطق روستایی به دقت در حال رصد است.

وی از دامداران و مدیران واحدهای نگهداری طیور درخوسات کرد تا با مشاهده موارد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت به مدیریت های دامپزشکی در شهرستان ها و اداره کل استان در تبریز اطلاع دهند.

شیری پور با اشاره به اجرای موفق طرح واکسیناسیون دام و طیور در ماه های گذشته، یادآور شد: هیچ گونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد و در صورت درخواست، اداره کل دامپزشکی آمادگی ارایه هر نوع خدمات در این رابطه را دارد.

وی همکاری تنگاتنگ رسانه ها با دامپزشکی را زمینه ساز موفقیت اجرای طرح های مربوط به سلامت مردم دانست و ادامه داد: این مجموعه نیازمند راهنمایی های اهالی رسانه برای تامین سلامت غذایی مردم است.

شیری پور با تاکید بر جایگاه مهم رسانه ها و اهمیت برپایی نمایشگاه مطبوعات، اظهار کرد: رسانه های گروهی نقش تعیین کننده در افزایش ارتباط دستگاه های اجرایی با مردم دارند و نمایشگاه مطبوعات محلی برای جمع شدن اهالی رسانه است تا بتواند از این راه پیوند بیشتری با مردم برقرار کرده و در نهایت توقعات و انتظارات مردم را سنجیده و با زبان رسانه به مسئولین منتقل کند.

وی برپایی نمایشگاه مطبوعات را موجب افزایش ارتباطات مردم با دستگاه های اجرایی دانست و افزود: بر همین اساس هم رسانه ها با ماموریت ها و وظایف دستگاه های اجرائی بیشتر آشنا می شوند و هم مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی با مطبوعات و رسانه ها و پتانسیل ها و گستره اطلاع رسانی آنها در سطح جامعه آشنا می شوند.

شیری پور ادامه داد: این تعامل و شناخت متقابل می تواند موجب اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بیشتر و بهتر به مردم شود.

یازدهمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی همزمان با هجدمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز از ۱۷ تا ۲۱ آبان ماه برپا شد.