واکنش دفتر ریاست جمهوری به تذکر آل‌هاشم نسبت به مازوت سوزی نیروگاه تبریز
واکنش دفتر ریاست جمهوری به تذکر آل‌هاشم نسبت به مازوت سوزی نیروگاه تبریز

دفتر ریاست جمهوری به تذکر آل‌هاشم نسبت به مازوت سوزی نیروگاه تبریز واکنش نشان داد. به گزارش تایسیزنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در خطبه‌های نماز جمعه تبریز اظهار کرد: هفته گذشته در رابطه با مازوت سوزی تذکراتی دادم که از دفتر ریاست جمهوری تماس گرفتند […]

دفتر ریاست جمهوری به تذکر آل‌هاشم نسبت به مازوت سوزی نیروگاه تبریز واکنش نشان داد.

به گزارش تایسیزنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در خطبه‌های نماز جمعه تبریز اظهار کرد: هفته گذشته در رابطه با مازوت سوزی تذکراتی دادم که از دفتر ریاست جمهوری تماس گرفتند و اظهار داشتند آن مورد متذکر شده به دستور ویژه به وزیر نفت داده است از این‌رو ما هم از پیگیری نهاد رئیس جمهوری و شخص آیت الله رئیسی تشکر می‌کنیم. 

وی در ادامه از ریاست قوه قضاییه تشکر کرد و گفت:  در سفر اخیر رئیس دستگاه قضا در تبریز از ۶ صبح تا ۱۲ شب جلسات داشتند و از شورای عالی قوه قضائیه آمده بودند و پیگیر مسایل استان بودند تشکر و قدردانی می‌کنیم.

تذکر آل‌هاشم؛ مشکل غفلت آب تبریز در مازوت‌سوزی نیروگاه تکرار نشود

سیدمحمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در هفتم مهر ۱۴۰۲ در خطبه‌های نماز جمعه تبریز اظهار داشت: من اینجا لازم می دانم به مسوولان امر یادآوری کنم که مبادا بمانند مسئله آب( در تابستان) غفلت کنند و در کوران کم آبی به دنبال تغییر و یا جابه جایی خط انتقال باشند.

وی افزود: در پائیز و زمستان مازوت سوزی نیروگاه تبریز به عامل بزرگ زیست محیطی و  آلایندگی تبدیل می‌شود، از مسوولان امر در خواست می‌کنم اگر قرار است کاری انجام  بدهند باید از همین امروز شروع کنند در هنگامه بحران نباید پروژه‌های کوتاه مدت و یا میان مدت باشند و زحمت مضاعف به مردم تحمیل کنند.

امام جمعه تبریز گفت: دستگاه‌های مختلف در قانون هوای پاک مسئولیت دارند و باید در عمل به این تکلیف تاخیر و یا ترک فعل نداشته باشند.