واکنش علی مطهری به اخراج اساتید از دانشگاه:این رویه زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست
واکنش علی مطهری به اخراج اساتید از دانشگاه:این رویه زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست

واکنش علی مطهری به اخراج اساتید از دانشگاه:این رویه زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست/ شهید مطهری بعد سخنرانی تند شب ۱۵ خرداد علیه شخص شاه از تدریس در دانشگاه محروم نشد علی مطهری، نایب رئیس مجلس دهم:گاهی افرادی به خاطر مواضع اجتماعی و سیاسی خودشان دچار قطع همکاری با دانشگاه و اخراج می‌شوند. به نظر […]

واکنش علی مطهری به اخراج اساتید از دانشگاه:این رویه زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست/ شهید مطهری بعد سخنرانی تند شب ۱۵ خرداد علیه شخص شاه از تدریس در دانشگاه محروم نشد

علی مطهری، نایب رئیس مجلس دهم:گاهی افرادی به خاطر مواضع اجتماعی و سیاسی خودشان دچار قطع همکاری با دانشگاه و اخراج می‌شوند. به نظر من این پسندیده نیست.

واقعا این رویه زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و من متأسفم اعلام کنم که حتی گاهی بدتر از رویه‌ای است که در حکومت پهلوی انجام می‌شد.

به دنبال بحث اعدام امام خمینی(س)، حتی صحبت اعدام این افراد (شهید مطهری و برخی علما) هم بود ولی بعد از اینکه شهید مطهری از زندان آزاد شد، ایشان از تدریس در دانشگاه محروم نشد.

شما رفتار خود ما را با رفتار رژیم گذشته مقایسه کنید، واقعا قابل مقایسه نیست. اگر کسی چنین کاری کرده باشد، به سرعت از دانشگاه اخراج و تنگناهایی در زندگی‌اش ایجاد می‌کنیم و اصلا می‌رویم سراغ اینکه راه درآمد او چیست و به گونه‌ای او را دچار سختی کنیم. حتی ممکن است سختی‌هایی برای فرزندانش ایجاد کنیم.