ورزش عامل صلح و دوستی و اتصال دهنده ملت‌ها به یکدیگر است
ورزش عامل صلح و دوستی و اتصال دهنده ملت‌ها به یکدیگر است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ورزش برکات زیادی دارد، گفت: ورزش با نشاط جامعه سرکار دارد و عامل صلح و دوستی است که می تواند ملت ها را به هم متصل کند. به گزارش تایسیزنیوز، عابدین خرم در دیدار با ورزشکاران اعزامی به بازی های پاراآسیایی هانگژو اظهار کرد: ورزشکاران همت بالایی دارند و […]

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ورزش برکات زیادی دارد، گفت: ورزش با نشاط جامعه سرکار دارد و عامل صلح و دوستی است که می تواند ملت ها را به هم متصل کند.

به گزارش تایسیزنیوز، عابدین خرم در دیدار با ورزشکاران اعزامی به بازی های پاراآسیایی هانگژو اظهار کرد: ورزشکاران همت بالایی دارند و با افتخار آفرینی در میادین بین المللی نام ایران را طنین انداز و سربلند می کنند.
وی افزود: باوجود اینکه ورزشکاران و قهرمانان همواره مورد تکریم قرار می گیرند اما باید بیش از این به جایگاه آن ها اهمیت داده شود.

وی همچنین بر شناسایی، پشتیبانی و حمایت از استعدادهای نهفته ورزشی در استان تاکید کرد و گفت: این استعدادها باید تا رسیدن به قهرمانی حمایت شوند زیرا قهرمانی در رشته های ورزشی، در جامعه ایجاد انگیزه می کند.
خرم اضافه کرد: جایگاه ورزش استان درخشان است اما باید تلاش شود تا این جایگاه بهتر شود و از ظرفیت صنایع در این زمینه باید نهایت استفاده صورت گیرد.

در این جلسه حبیب ستوده نژاد مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز گزارشی در مورد ورزش استان و افتخارات افراد حاضر در جلسه ارائه داد و مربیان و ورزشکاران نیز به گفت و گو با استاندار پرداختند.

چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی ۲۲ تا ۲۸ اکتبر سال ۲۰۲۳ (۳۰ مهر تا ۶ آبان سال ۱۴۰۲) در شهر هانگژو چین برگزار خواهد شد.

تعداد ورزشکاران و مربیان آذربایجان شرقی که در بازی های پارآسیایی حضور می یابند ۱۴ نفر است.

در بازی های آسیایی هانگژو که در حال برگزاری است ورزشکاران استان در ۹ رشته ورزشی مختلف موفق به پوشیدن پیراهن تیم ملی در رشته های تیراندازی با کمان، دوومیدانی(۴۰۰ متر با مانع)، شطرنج، شمشیربازی، وزنه برداری و دوچرخه سواری در انفرادی و والیبال، بسکتبال و هندبال در تیمی شده اند.

همچنین فرید دژم خوی از آذربایجان شرقی به عنوان مربی در رشته کشتی آزاد در بازی های آسیایی حضور دارد.