پیش‌بینی بارش‌ تگرگ در آذربایجان‌شرقی
پیش‌بینی بارش‌ تگرگ در آذربایجان‌شرقی

پیش‌بینی بارش‌ تگرگ در آذربایجان‌شرقی تایسیز نیوز- رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از امروز یکشنبه تا اواخر هفته، کاهش دما و بارش‌های رگباری و در نواحی مستعد بارش تگرگ در استان دور از انتظار نیست. «محمد امیدفر»با بیان اینکه در این بازه زمانی جوی به نسبت ناپایدار در استان به ویژه نیمه […]

پیش‌بینی بارش‌ تگرگ در آذربایجان‌شرقی

پیش‌بینی بارش‌ تگرگ در آذربایجان‌شرقی

تایسیز نیوز- رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از امروز یکشنبه تا اواخر هفته، کاهش دما و بارش‌های رگباری و در نواحی مستعد بارش تگرگ در استان دور از انتظار نیست.

«محمد امیدفر»با بیان اینکه در این بازه زمانی جوی به نسبت ناپایدار در استان به ویژه نیمه شمالی و شرقی حاکم می شود، افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی و آخرین اطلاعات هواشناختی، گذر امواج تراز میانی جو و شرایط فصلی و محلی موجب افزایش ابر، وزش باد گاهی شدید همراه با خیزش گرد و خاک، غرش آذرخش و کاهش نسبی دما می شود.

وی با اشاره به احتمال برخورد آذرخش، اظهار کرد: برای پیشگیری از این اتفاق و حادثه، مردم در روزهای بارانی از رفتن به ارتفاعات و قرار گرفتن زیر درختان در فضای باز خودداری کنند.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به شدت بارش ها، احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها وجود دارد بنابراین مردم از اتراق در حریم رودخانه ها و مسیل ها و فعالیت های کوهنوردی خودداری کنند.

امیدفر، ادامه داد: با توجه به رخداد تندبادهای لحظه ای، احتمال اختلال در تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای، سقوط یا پرتاب اجسام و خسارت به سازه های سبک وجود دارد بنابراین محکم کردن سازه های سبک، تابلوهای تبلیغاتی، سقف گلخانه ها، عدم پارک خودروها در کنار درختان و توجه کشاورزان به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی استان ضروری است.