چرا رییسی به چرمشهر تبریز رفت؟
چرا رییسی به چرمشهر تبریز رفت؟

چرا رییسی به چرمشهر تبریز رفت؟ چرمشهر به عنوان شهرک تخصصی چرم تبریز، نخستین مقصد سفر رییس جمهور در دور دوم سفر استانی به آذربایجان شرقی بود. به گزارش تایسیز نیوزبه نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، حضور حجت الاسلام والمسلمین رییسی در چرمشهر به عنوان نماد صنعت چرم تبریز نشان داد که دولت […]

چرا رییسی به چرمشهر تبریز رفت؟

چرا رییسی به چرمشهر تبریز رفت؟

چرمشهر به عنوان شهرک تخصصی چرم تبریز، نخستین مقصد سفر رییس جمهور در دور دوم سفر استانی به آذربایجان شرقی بود.

به گزارش تایسیز نیوزبه نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، حضور حجت الاسلام والمسلمین رییسی در چرمشهر به عنوان نماد صنعت چرم تبریز نشان داد که دولت مردمی به مزیت های نسبی آذربایجان شرقی در حوزه های مختلف اشراف کامل دارد.

حضور رییس دولت در جمع تولیدکنندگان چرمشهر و بازدید از شماری از واحدهای مستقر در آن مبین این نکته است که رییس جمهور برای حل مشکلات جامعه در عرصه‌های مختلف به گزارش های رسمی اکتفا نمی کند.

تاکیدات رییس دولت سیزدهم در چرمشهر بر لزوم هم افزایی بخش های دولتی و خصوصی برای احیای این صنعت، گویای عزم دولت مردمی برای صیانت از داشته های صنعتی استان و فرصت های اشتغالزایی آن و ارتقای آن با رویکرد ارز آوری دلالت دارد.

رییس جمهور در این بازدید همچنین صمیمانه با فعالان صنعت چرمشهر به گفت و گو نشست تا مشکلات این حوزه مهم را از زبان خود آنان بشنود.

بر این اساس بود که حجت الاسلام والمسلمین رییسی در سخنرانی های بعدی در سفر دو روزه آذربایجان شرقی به صراحت تاکید کرد که نباید صنعت چرم تبریز دچار رکود شود؛ تاکیدی که مسوولیت نهادها و سازمان های دولتی و صنفی مرتبط را سنگین تر از قبل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رییسی در بازدید از چرمشهر و گفت و گوی صمیمی با فعالان آن در عین حال بر لزوم رعایت شاخص های زیست محیطی و سلامت ساکنان اجتماعات پیرامونی شهرک تاکید کرد.

این امر حاکی از آن است که دولت سیزدهم در حوزه صنعت و تولید در مسیر توسعه پایدار گام بر می دارد و قایل به توسعه به شرط تحقق رفاه، بهداشت و سلامتی مردم است.

در نهایت باید گفت که اولویت دادن به حضور در چرمشهر تبریز توسط رییس دولت مردمی نشان از عزم دولت سیزدهم برای حضور میدانی در حوزه های تولید و صنعت در کنار تامین بهداشت عمومی و صیانت از محیط زیست دارد؛ رویکردی که در سفر دوم استانی حجت الاسلام والمسلمین رییسی و هیات همراه به آذربایجان شرقی در عمل معنا شد.